Festival zahájí 17. března koncert pro symfonický orchestr a dvě koncertní křídla. Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín povede dirigent Tomáš Brauner, na klavíry budou hrát manželé Renata a Igor Ardaševovi.

Příznivce opery potěší Kouzelná flétna Wolfganga Amadea Mozarta v podání Moravského divadla Olomouc, milovníky baletu Labutí jezero Petra Iljiče Čajkovského, s nímž přijede Severočeské divadlo Ústí nad Labem. Operetní žánr je zastoupen titulem Noc v Benátkách od Johanna Strausse mladšího.

Na programu bude také například koncert Komorní filharmonie Pardubice s Chanson Triem Coucou, v němž v originálních aranžích zazní nejslavnější francouzské šansony. S komorními koncerty se představí mužské vokální kvarteto Q VOX, Jiří Stivín, Komorní soubor Variace s Otakarem Brouskem mladším či Hniličkovo trio. Zahrají i regionální tělesa, v programu se objeví také soutěžní přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů.

O závěr festivalu se v neděli 12. května postará houslový virtuos Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble. Kompletní program je zveřejněn na stránkách festivalu.