Umělci vytvořili velké porcelánové květy i další díla s jednotnou tématikou spojenou s historií, tradicí a kulturou českého národa. Porcelánový květ tvoří triptych tří objektů zobrazujících poupě, rozkvetlý květ a spodní list připomínající křišťálovou studánku, z níž květ vyrůstá. Květy jsou vyrobené pomocí autorské techniky ručního prořezu malíře Borise Noska, který je garantem projektu a tvorbě uměleckého porcelánu se věnuje přes 30 let.

V projektu dostaly prostor i některé osobnosti české historie. "Jsem velmi rád, že se mi podařilo přesvědčit syna Josefa Lady, aby nám zapůjčil několik krásných ilustrací a dovolil nám pracovat, coby s inspirací, s nádhernými kresbami svého otce," uvedl Nosek. Z Památníku národního písemnictví získal rukopisy spisovatelů Jaroslava Haška, Aloise Jiráska, Vladislava Vančury nebo dopisy z vězení Václava Havla, které se také staly podkladem pro porcelán. "Jsem velmi rád, že přispěla svým portrétem a osobním přáním Dagmar Havlová, a mohl tak vzniknout originální dvojportrét Dagmar a Václava Havlových na prořezávané váze tvořící centrální objekt jednoho z triptychů," říká Nosek.

Expozice Květů je doplněna dalším autorskými díly - obrazy, kresbami a grafickými listy. Na zahajovací výstavu naváže série výstav v dalších českých městech i zahraničí.