První večer nese název Mimo čas a prostor. Sopranistka Lore Lixenbergová přednese 11. října v 19:30 ve vile Stiassni kompletní cyklus mysteriózních Písní kozoroha Giacinta Scelsiho. Skladby mnohdy krouží kolem jediného tónu, přesto jsou komplexní a překvapivé, nevztahují se k žádným vzorům ani tradici.

"Italský aristokrat a skladatel komponoval velmi osobitým způsobem. Posadil se, nechal rozplynout mysl i čas a předzpívával svá díla zapisovačům. Jeho skladby tak jakoby přicházely z jiného světa, kde naplatí zákony dnešní uspěchané doby," uvedl dramaturg Viktor Pantůček.

O dva dny později se festivalové dění přenese do Besedního domu, kde vystoupí španělský soubor Plural Ensemble specializující se na provádění soudobé hudby. Zazní například světová premiéra kompozice brněnského skladatele Iva Medka, doplnil Pantůček.

Každý rok dává festival prostor i místním interpretům. V podzimní části se tak představí Brno Contemporary Orchestra, a to 17. října v kapli bývalé káznice na Cejlu. Večer s názvem Dům strach spojí básně vězněného Jana Zahradníčka s hudbou Fausta Romitelliho.

Festival zakončí 30. října slavnostní otevření Vašulka Kitchen Brno. Jde o experimentální prostor zasvěcený výzkumu elektronických médií a věnovaný odkazu brněnského rodáka Bohuslava Woodyho Vašulky. Po emigraci se stal v zámoří spoluzakladatelem elektronického audiovizuálního umění a videoartu.