Organizátoři odvezou diváky na tajné místo hry v areálu dopravního podniku města. Tam stráví lidé asi dvě hodiny, pak je divadelníci dopraví zpět. Návštěvníci by se měli obléci jako ve 30. letech 20. století.

"Celá věc má formu detektivky. Funguje to jako velká desková hra, jen naše má hrací plán 13 x 23 metrů a místo figurek jsou živí lidé. V městečku je deset budov, každá může něco nabídnout a být prostředkem k dílčímu splnění cíle," řekl režisér Janek Lesák.

Diváci jako hráči jednají za svoji postavu a zažijí příběh pohledem obyvatele přímořského městečka, v němž se děj odehrává. Mezi postavami jsou farář, jeptiška, bezdomovec, dělníci, šéf fabriky, snoubenka šéfa policie, která pracuje v baru jako krupiérka, hospodský, básník, starosta, ředitel banky, sázkař či pošťák. Každý má svou roli, například když se postava vyzpovídá u faráře, nemůže další noc zemřít násilnou smrtí.

Hra trvá dvě hodiny, fiktivního času týden - den trvá ve hře deset minut. Každý hráč dostane kartu postavy, z níž se dozví, kým je, jaké má povolání a hlavní vlastnost. "A dozví se svůj cíl a úkol. Úkolem každého hráče je splnit postavě její cíl. Pokud se mu to povede - přežila a nebyla zatčena policií - vyhrává. Vítězů ve hře může být víc," řekl Lesák.

Hra staví na principech LARP (Live Action Role Play), kdy lidé dělají činy svých postav. Podle Lesáka mají hry stovky tisíc příznivců. "Byla to vždycky záležitost partiček kamarádů, které si to pro radost vytvářely na chalupách, po lesích, jako svoji zábavu, ve které se dostávaly do virtuálního světa a zažívaly si příběhy na vlastní kůži. Chceme touto formou odvyprávět příběh, jako ho vyprávíme divadlem," řekl režisér.

Na inscenaci Game se podílí i dopravní podnik, který byl již partnerem projektu Autobuď (2015) a s Jihočeským divadlem spolupracuje na takzvaných Utajených koncertech, kdy jezdí diváci na předem neznámá místa.