"Mým cílem je navázat na tradici jihočeské činohry jako moderního divadelního domu, který tady budoval už režisér Martin Glaser s dramaturgyní Olgou Šubrtovou, zejména v důrazu, který kladli na uvádění současných her, a pokračovat v budování progresivního programu. Vedle tradičních repertoárových kusů nabídne i projekty na pomezí činohry a jiných druhů divadla. Ráda bych také co nejúžeji spolupracovala s dalšími soubory, které v Jihočeském divadle působí," řekla Schlegelová. Na jihu již režírovala inscenace Zavolejte Jeevese (2015) a Kati (2017).

V Jihočeském divadle se od roku 2013 postupně změnilo celé vedení. Novým ředitelem je od roku 2014 Lukáš Průdek, který vystřídal Jiřího Šestáka. Nové umělecké šéfy mají i balet (Lukáš Slavický), opera (Tomáš Studený) a Malé divadlo (Petr Hašek). Personálně se výrazně obměnil soubor činohry, jejž po odchodu Martina Glasera do Národního divadla Brno opustila desítka herců včetně Ondřeje Veselého, známého z televizních seriálů.

Schlegelová vystudovala dramaturgii a režii činoherního divadla na pražské DAMU. Od studií se zajímala o současnou dramatiku a nezávislou scénu, až v roce 2006 zakotvila jako umělecká šéfka Divadla Letí. Nastudovala v něm přes dvacet scénických skic a více než deset inscenací. Za hru Olga (horrory z Hrádečku) získala nominace na různé ceny. Hostovala v Klicperově divadle v Hradci Králové, ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti či v brněnském HaDivadle. Překládá z angličtiny, zejména současné britské dramatiky.