Shakespeare hru napsal v roce 1599, její děj ale zasadil do Itálie 13. století. Celou komedií se prolíná souboj mužského a ženského principu. "Jejím hlavním tématem, které prostupuje všechny dějové linie, je to, že co oči vidí a uši slyší, ještě vždycky nemusí být pravda. Což mám pocit, že je zrovna v dnešní době celkem aktuální," řekl ČTK Dušek.

Shakespearova komedie spolehlivě baví diváky i tvůrce třemi hlavními dějovými zápletkami. Dvě jsou milostné, třetí přivádí na scénu komicky popletené strážce veřejného pořádku. Muži nevědomky a vlastně náhodou rozpletou nepříznivé nitky osudu a přispějí k dobrému konci příběhu.

Podle Duška je obtížné Shakespearovu klasickou látku modernizovat, zejména u komedií. Přesto se mohou návštěvníci Slováckého divadla v případě Mnoho povyku pro nic těšit na neotřelé zpracování. "Vytvořili jsme si svůj zvláštní svět, spíše magický. Je to něco mezi pohádkou, thrillerem a romantickým příběhem. Kostýmy jsou spíš do moderna, výprava je víc do pohádky, herectví by mělo být taky moderní. Není to Shakespeare pojatý klasicky v dobových kostýmech, ale je tam určitý výtvarný posun," uvedl Dušek.

Jednu z titulních rolí svěřil Kláře Vojtkové, která hraje Beatrici. "Je to taková odrzlá holka, co se nebojí říct, co na srdci, to na jazyku. A evidentně má problém se vztahem k mužům. Myslím, že kdyby byla hra psána dnes, byly by v ní vypíchnuty ještě další věci a možná by se dalo říct, že Beatrice je feministka. Že si opravdu stojí za tím, že nebude podřízená mužům a nebude automaticky přijímat jejich pokyny," řekla Vojtková.

Shakespearovu komedii považuje za nadčasovou. "Mužské a ženské vidění světa se liší. Pro mnohé ženy jsou všichni muži idioti a pro chlapy budou ženy asi ukecané káče. Tady ta nálepka zůstává staletí," uvedla Vojtková.

Režisér Dušek ve Slováckém divadle dosud nastudoval sedm inscenací. Jeho poslední režií v Uherském Hradišti bylo loni Ibsenovo drama Nepřítel lidu. Kromě Vojtkové obsadil do dalších rolí v Shakespearově kuse Jiřího Hejcmana, Martina Hudce, Terezu Hrabalovou a další. Scénu vytvořil Milan Popelka, kostýmy Sylva Zimula Hanáková. Hudbu složil Daniel Fikejz a choreografie se ujala Hana Achilles.