Původní Hübnerův text považuje Zetel za vděčnou látku a jednu z dobře napsaných her. "Úplně se nabízí k tomu, aby po ní někdo sáhl. Taková věc je za odměnu," řekl ČTK před premiérou režisér.

Pětice rodičů v inscenaci vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se třídnictví vzdala. Výuce prý chybí koncept, atmosféru ve třídě považují za špatnou, žáci mají údajně z učitelky strach. Učitelka Milerová však nechce dát svou kůži lacino, což vyvolá sérii konfliktů. A to nejen mezi učitelkou a rodiči, ale také mezi rodiči samotnými.

"Myslím si, že to zná úplně každý. Dítě přijde domů a říká, že dostalo známku nespravedlivě, ta poznámka je nefér, někdo zlobil víc. Já když jsem studoval, tak tenkrát ještě rodiče moc často na učitele nenabíhali. Většinou jim učitel řekl, jak to je, oni se s tím smířili, doma si to potom vyřídili. Občas jsme dostali pár facek. Ale myslím si, že dneska je to tak, že rodiče čím dál častěji mají pocit, že tomu rozumí víc, že mají právo vstupovat do toho, jak je jejich dítě vyučováno," uvedl Josef Kubáník, který hraje jednoho z rodičů.

Účinkování ve školní třídě si užívá. "Když jsme v divadle, vytváříme si různá prostředí a představujeme si, že toto je tak zhruba školní třída. A najednou v ní jsme a najednou tomu musíme herectví přizpůsobovat. Diváky máme na půl metru od sebe, sedí všude kolem nás, takže můžeme hrát i s nimi. Jsem moc zvědavý, co s tím diváci udělají, protože u komedie jsou vždycky oni polovinou úspěchu, nebo neúspěchu," uvedl Kubáník.

Komedie je součástí dramaturgického cyklu SLoffÁCKÉ DIVADLO. Klade si za cíl oslovit diváky, pro které není návštěva tradiční divadelní budovy pravidelným zvykem, ale jimž může předkládané téma něco říct.

Už nyní je v Uherském Hradišti vyprodáno 17 repríz inscenace, kterou v minulosti uvedlo pražské Divadlo Verze a Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. Kromě Kubáníka se v novince představili Jitka Hlaváčová, Pavlína Hejcmanová, Tereza Novotná, Irena Vacková a Petr Čagánek.