Proměna domu bude ještě pokračovat, řekl dnes novinářům Kristek. Snímek Ab ovo vznikne k jeho životnímu jubileu - příští rok výtvarník oslaví 75. narozeniny.

Film Sisyfiade přinese příběh o mytickém Sisyfovi v Kristkově pojetí, ovlivněném dílem Alberta Camuse a Jiřího Voskovce, s nímž se umělec kdysi setkal ve Spojených státech. Oživlý dům ve filmu sehraje jednu z "hlavních rolí".

Další motiv na fasádě znázorňuje vlak. Jde o připomínku někdejší tišnovské dráhy, která vedla nedaleko a dnes už neexistuje.

V Kristkových očích se obytný dům stal asambláží a filmovou scénou, zároveň jej ale autor vnímá jako živou bytost, která dýchá a prochází osobní transformací.

Kristek je brněnský rodák, který v letech 1968 až 1990 žil a tvořil v emigraci, zejména v Německu. Věnoval se sochařství, malbě, asamblážím i akčnímu umění. V 90. letech se usadil na jižní Moravě. V Podhradí nad Dyjí na Znojemsku vybudoval svůj Zámeček Lubo, vytvořil také trasu se sochařskými zastaveními nazvanou Kristkova podyjská glyptotéka.