Festival se každoročně kromě prezentace současného divadla, tance a výtvarného umění snaží objevovat a otevírat neznámé, zanedbané a opuštěné objekty a místa v Praze. Kromě Karlínských kasáren, kde bude mimo jiné hlavní výstava sestavená z objektů, maleb či instalací 40 autorů, se festival uskuteční v Divadle Archa, Ponec, Alfred ve dvoře a ve Studiu Alta.

Návštěvníci kasáren uvidí krátké filmy, budou se moci zúčastnit workshopů, komentovaných procházek po Karlíně, diskusí o současném umění, festivalové školy, uskuteční se také premiéry řady site-specific divadelních projektů - například souboru VOSTO5, performance nizozemského umělce Lucase de Mana, mysteriózní opery Deník zloděje Jana Nebeského, Petra Boháče se Spitfire Company nebo projektu Howieho Lotkera v okolí Karlínských kasáren.

"Poprvé v historii festivalu přivážíme umělce, kteří se narodili nebo stále tvoří daleko za hranicemi evropského kontinentu. Jde o špičkové tvůrce, kteří nejen, že vycházejí z jedinečné kulturní tradice, ale současně jsou průkopníky moderního divadla, tance a hudby v zemích jako je Angola, Alžírsko, Maroko či Pobřeží slonoviny," uvedl k zahraničnímu programu dramaturg Pavel Štorek. Dramaturgie se proto podle něj dotýká sérií otázek týkajících se tabu, společenských zvyklostí a tradic s odkazem na dědictví kolonialismu.

Areál Karlínských kasáren byl léta opuštěný. Nyní v něm vzniklo kulturní centrum. Klasicistní památku se ministerstvo obrany původně snažilo za víc než půl miliardy prodat. Se záměrem opakovaně neuspělo. Koncem loňska převedlo objekt na ministerstvo spravedlnosti, které by z něj v budoucnu chtělo vytvořit justiční palác. Resort spravedlnosti zatím areál pronajal na tři roky pro účely kulturního centra.