Ceny byly uděleny v 11 kategoriích. Přesný počet prodaných výtisků nakladatelé neuvádějí. "Letos to byl opravdu těsný souboj. Během roku 2016 se na knižním trhu objevila celá řada skvělých titulů. Vítěz hlavní kategorie Česká beletrie pro dospělé Hartl soupeřil s tak oblíbenými knihami jako Husitská epopej IV. od Vlastimila Vondrušky nebo s Aristokratkou na koni od Evžena Bočka," komentuje Šárka Besedová, jednatelka společnosti Knihcentrum.cz.

V kategorii Česká literatura pro děti a mládež zvítězil Ladislav Špaček s naučnou knihou Dědečku, už chodím do školy. Joanne K. Rowlingová si drží svou pozici na poli překladové literatury. Harry Potter a prokleté dítě si znovu získal přízeň dětských čtenářů. Cenu v kategorii Kuchařky si odnesli Tomáš Kosačík a Lucie Strachotová za svůj počin Břicháč Tom a Lucie. Jedničkou v Odborné a populárně naučné literatuře pro dospělé je Zdeněk Svěrák s publikací Půlstoletí s Cimrmanem. V kategorii Zdraví a životní styl zvítězil Karel Nešpor s knihou Kudy do pohody. Duo Zbigniew Czendlik a Markéta Zahradníková si odneslo cenu za nejlepší biografii. Erotický román Grey od E.L. Jamesové porazil všechny soupeře v kategorii Překladová beletrie pro dospělé. Biografie cestovatelské legendy Miroslava Stingla, kterou napsal Adam Chroust, zase zvítězila v kategorii Cestopisy a reportáže. Nejprodávanější audioknihou roku 2016 je Faktor Churchill od Borise Johnsona z nakladatelství Bookmedia,

"Cenu čtenářů, kde hlasovalo více než 1600 lidí, získala Halina Pawlowská s cestopisem Cesta za láskou," dodala Tereza Frydrychová, koordinátorka projektu.

Pořádající společnost Knihcentrum provozující síť knihkupectví a internetový obchod patří mezi pět největších knižních prodejců v ČR.

Nejprodávanější knižní novinkou za rok 2015 v síti Knihcentrum.cz se loni stala Husitská epopej II. Vlastimila Vondrušky, kterou vydalo nakladatelství MOBA.

Hlavním cílem každoročního vyhlašování cen Český bestseller je poukázat na nejprodávanější česká i překladová literární díla na našem trhu a upozornit na samotné autory a nakladatele. Více informací se nachází na www.ceskybestseller.cz.