V továrně na pyžama se schyluje ke stávce, pracovníci chtějí přidat 7,5 centu na hodinu. Problém má vyřešit nový správní ředitel Sid Sorokin, který se ale zamiluje do místní dělnice a šéfky odborů Babe. Jejich vztah se rozvíjí slibně až do doby, než ředitel továrny zvýšení platů zamítne. V tu chvíli začínají přípravy stávky.

"Snažíme se spíš využít zábavnou stránku muzikálu, protože tam jsou skvělé songy a máme krásné kostýmy. Chceme si trošičku udělat legraci z toho, že tehdy se za naplněný život považovalo, když člověk má dobrou práci, například v továrně na pyžama, a skutečně miluje celým svým srdcem tu jedinou a v tu chvíli už nepotřebuje ke štěstí nic jiného," řekl ČTK Tyc.

Babe hraje Tereza Hrabalová. "Je dobré brát tu hru jako uvolnění. Doufám, že bude diváky bavit," uvedla Hrabalová. Podle Jiřího Hejcmana, který v alternaci s Petrem Čagánkem hraje Sida, jde o retro muzikál ze zajímavého období. "Je to i herecký muzikál, nejen klasické árie, což mám rád a myslím, že i naši diváci," doplnil Hejcman.

S nápadem uvést muzikál Hra o pyžama v Uherském Hradišti přišel dramaturg Jan Šotkovský. "Měl jsem o jeho existenci matné povědomí, ale opravdu jsem se s ním seznámil v červnu 2014 v Londýně, kde jsem viděl jeho vynikající inscenaci v režii Richarda Eyrea. Pak už jsem jej doporučil řediteli Slováckého divadla Michalu Zetelovi," uvedl Šotkovský.

Podle něj má muzikál dobrý činoherní základ na to, aby jej uvedlo divadlo, které se nespecializuje jen na muzikály. Hra o pyžama se podle něj dočkala nejen filmové verze, ale v posledních letech i úspěšného návratu na newyorskou Broadway i londýnský West End.