Na Staré radnici dnes byla zahájena výstava Antikomplex: spojování rozdělené minulosti. Ukazuje propletené příběhy pamětníků z Česka, Slovenska, Rakouska a Německa a de facto tak lze sledovat příběh Československa mezi lety 1937 až 1948, v němž bylo špatné být Čechem či Židem a později Němcem. Po setmění také organizátoři promítali na budovy básně českých, židovských a německých poetů, kteří žili v Brně.

Festival končí 2. června a navazuje na loňský Rok smíření. Snaží se nahlížet z různých úhlů na téma ztraceného domova, nutnosti jej opustit a pozdějšího hledání nového domova. Dramaturgyní je spisovatelka Kateřina Tučková, která se historií brněnských Němců začala zabývat po přestěhování do brněnské části zvané Bronx. Čtvrť byla bydlištěm velké části z nich a sem je situovaný i její román Vyhnání Gerty Schnirch.

Lidé si ve dvou týdnech mnohou vybrat zhruba z 50 akcí. K provokativní části festivalu patří podle Tučkové například instalace Lukáše Houdka Hope Tour. Jde o kamion před Moravskou galerií na Moravském náměstí, který má symbolizovat obtížnost cesty do Evropy, na kterou se vydávají tisíce lidí. V úterý také přijede na diskusi předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt.

Příští sobotu se lidé vydají na osmý ročník Pouti smíření z Pohořelic do Brna. Tedy na opačnou cestu, než kterou museli urazit vyhnaní Němci, kteří po stovkách umírali po cestě a především v pohořelickém táboře.