"Premiéra byla milá. Představení jsme si užili a bylo dobře přijato. Inscenace zasazená do 60. let 20. století se dočkala úspěchu i u konzervativního amerického publika, což mě těší, protože to ukazuje, že moderní pojetí se může líbit každému, když je kvalitní," řekl ČTK Plachetka.
Koprodukční inscenace s Glyndebourne Festival Opera v nastudování režiséra Iana Rutherforda a pod taktovkou dirigenta Harryho Bicketabude bude v Houstonu uvedena celkem šestkrát, naposledy 7. února. Další role ztvárňují Heidi Stoberová (Zuzanka), Joshua Hopkins (Hrabě), Ailyn Pérezová (Hraběnka) a Lauren Snouffer (Cherubín).
Vedle představení v Houstonu čeká Plachetku letos rovněž hostování v Metropolitní opeře v roli Belcoreho v Donizettiho Nápoji lásky, v rámci rezidence ve Vídeňské státní opeře vystoupí v operách Don Pasquale, Don Giovanni, Lohengrin či Simon Boccanegra. Jako Don Giovanni se objeví rovněž na scéně Slovenského národního divadla v Bratislavě a také se vrátí na Salcburský festival v inscenaci Figarovy svatby.
V České republice ho v tomto roce budou diváci mít možnost vidět jen zřídka - jednou z mála příležitostí bude jeho benefiční koncert pro Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, který se uskuteční 16. února v paláci Žofín. Za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou jeho šéfdirigenta Ondreje Lenárda zde zazní díla Mozarta, Donizettiho, Rossiniho, Verdiho a Belliniho.
Třicetiletý Plachetka patří mezi nejvýznamnější české operní pěvce současnosti. Je laureátem řady soutěží, od sezony 2010/2011 působí ve Vídeňské státní opeře. Jeho dosavadní umělecká dráha je lemována úspěchy na prestižních operních jevištích. Loni vydal novou nahrávku operních árií Arias navazující na předchozí projekty Live a Songs. S nadsázkou se traduje, že jediné místo, kde Plachetka zatím neuspěl, je Vídeňská státní opera. Jako čtyřiadvacetiletý se tam hlásil na místo hostujícího pěvce. Místo však nedostal, protože mu byla hned po konkurzu nabídnuta stálá smlouva.