Druhou příčku v divácké anketě obsadilo zpracování známé Brdečkovy hudební parodie Limonádový Joe, kterou na hradě Kunětická hora na konci minulé sezóny nazkoušel režisér Milan Schejbal. Inscenaci nyní pardubická scéna uvádí v městském divadle, na konci sezóny však Limonádového Joea opět přenese na Kunětickou horu. Na třetí místo diváci umístili loňskou vítězku ankety, inscenaci Králova řeč z pera dramatika a filmového a televizního scenáristy Davida Seidlera.

Cenu novinářů a kritiků letos obdrželo psychologické drama rakouského autora Arthura Schnitzlera Duše - krajina širá. Herce v ní vedl režisér Radovan Lipus, jenž se pardubickému publiku představil vůbec poprvé.

Východočeské divadlo letos zvedlo návštěvnost asi o pět procent. Navštívilo jej 128.392 diváků, tedy o 5.733 více než v roce 2014. Celkový počet akcí pro diváky uskutečněných na scénách divadla dosáhl 562, nejvíce v historii. Pardubická scéna se dlouhodobě řadí mezi nejnavštěvovanější jednosouborová divadla v České republice.

Zdeněk Rychtera jpt