Seriál, který si vysloužil uznání kritiků, je adaptací stejnojmenného románu Philipa Dicka z žánru alternativní historie, kdy se spojencům nepodařilo ve druhé světové válce porazit Berlín a Tokio. Vítězství naopak slavili nacisté spolu s Japonci, kteří si svět včetně USA rozdělili.

Amazon k reklamě využil mimo jiné sedačky ve vagonech, na kterých použil upravenou americkou vlajku, kde pole s hvězdami nahradil říšskou orlicí. Někteří cestující se podle médií v takových vozech ale necítili příjemně.

Kritikou nešetřil ani newyorský starosta Bill de Blasio, který reklamní kampaň označil za velmi nezodpovědnou a urážlivou s ohledem na zvěrstva, která nacisté spáchali.

Amazon se nejdříve stažení reklamy bránil a upozorňoval na to, že měl všechna potřebná povolení včetně souhlasu dopravního podniku. Nakonec však musel tlaku ustoupit, neboť odstranit kontroverzní polepy nařídil guvernér státu New York Andrew Cuomo, pod jehož pravomoci navíc dopravní podnik města New York spadá.

Společnost Amazon nicméně nadále tvrdí, že se ničeho špatného nedopustila, proto zásah úřadů nechápe. "Muž z vysokého zámku podle uznávaného románu zkoumá dopad na naše svobody v případě, že bychom prohráli druhou světovou válku," uvedl Amazon v prohlášení.