"Inscenace si tak diváci budou moci vychutnat v podání, které se co nejvěrněji přiblíží dobovému originálu," uvedla Kocourková.
Opera Costanza e Fortezza se bude hrát 2. září, večer složený z barokních baletů bude následovat 8. září, představení začínají od osmi hodin. Vstupenky si zájemci mohou zakoupit přes domovskou stránku souboru Musica Florea www.musicaflorea.cz.
Novodobá premiéra opery Costanza e Fortezza (Stálost a síla) se konala 31. července ve Světcích u Tachova v rámci festivalu 9 týdnů baroka. Pražské publikum bude mít možnost ji vidět poprvé. Opera z pera Johanna Josefa Fuxe vznikla roku 1723 a je spojena s osobností rakouského císaře Karla VI. a jeho pobytu v Praze, během něhož se dal korunovat českým králem. Jde o nejslavnější barokní hudebně dramatickou památku, která vznikla na území Čech, její vliv zformoval budoucí podobu barokního divadla v Čechách.
Jako v každé barokní opeře je její nedílnou součástí tanec. Režijního nastudování novodobé verze se ujal slovenský operní režisér Tomáš Surý s pěvkyní Klaudií Račić-Derner, rekonstrukce tanců historička Helena Kazárová. Dirigent, sbormistr a violoncellista Marek Štryncl, umělecký vedoucí souboru Musica Florea, se Fuxovu dílu věnuje dlouhodobě. Dlouho také trvá spolupráce s tanečním souborem Hartig, který se specializuje na rekonstrukci historických tanečních forem.
Balet Didone abbandonata (Opuštěná Didó) měl novodobou premiéru 15. června v Českém Krumlově. Je dílem reformátora tanečního umění Gaspara Angioliniho. Rokokový balet La guirlande enchantée (Čarovná girlanda) měl v rekonstruované podobě premiéru v roce 2007 v Českém Krumlově a současně šlo o první takto obsáhlou spolupráci souboru Hartig s orchestrem Musica Florea. Prameny k baletu byly objeveny v zámeckém archivu v Českém Krumlově. Autorství je připisováno vídeňskému skladateli Josephu Starzerovi, choreografii vytvořil další významný baletní reformátor Franz Anton Hilverding. Balet měl premiéru v roce 1757 ve Vídni.
Musica Florea a Hartig Ensemble mají za sebou řadu společných projektů doma i v zahraničí. V srpnu vyjely s operou Armida na festival barokního divadla a hudby v Polsku, 22. srpna vystoupily se suitou dobových tanců v rámci barokní slavnosti na zámku Manětín.