"V průběhu výstav s procházkou či procházky s výstavami, jak pořadatelé akci nazvali, bude v nezávislých výstavních prostorech napříč celou Olomoucí za přítomnosti umělců slavnostně zahájeno celkem sedm výstav současného českého umění," uvedla Meixnerová.

Lidé se budou moci vydat na cestu současného českého umění například do Galerie W7, Galerie dé, Galerie Horká, LaVor, Hidden Gallery či do Vitríny Denisky. Z výtvarníků se osobně představí Tomáš Hodboď, Eva Jaroňová, Jana Kasalová, Veronika Vlková, Anna Wolf, Markéta Wágnerová a Vojtěch Maša. "Akce obdobného charakteru je v Olomouci unikem, přitom je zaštítěna zkušenou osmicí kurátorů a nezávislými galeriemi, které již za dobu své existence stihly vybudovat velmi dobré renomé. Jednotlivé výstavy potrvají podle individuálních výstavních plánů galerií," doplnila dramaturgyně PAF, která se na akci s nezávislými olomouckými galeriemi podílí.

Výstavy se začnou otvírat od 16:00. Jako první v pořadí se představí Tomáš Hodboď v Galerii Horká s výstavou s názvem Močil jsem na mrtvého zajíce a strašně tě miluju. Následovat bude výstava Evy Jaroňové v Galerii Dé. Poslední výstavu v pořadí otevře Vojtěch Maša v galerii W7. Následovat bude koncert kontroverzního brněnského umělce, malíře a performera Václava Stratila a slovenského hudebníka Panáčika, kteří vystoupí v prostorech Galerie W7. Večer zakončí Panáčik spolu s Evou Jaroňovou a Igorem Gendou v klubu Vertigo.