"Poslední zářijový prodloužený víkend budou v prostorách muzea promítány nejen pro milovníky historických filmů snímky zachycující staré Valašsko, filmy byly dohledány a zapůjčeny Národním filmovým archívem v Praze," uvedla mluvčí. Lidé se budou moci podívat na snímek Valašský rok 1925 i dokumentární film Beskydy z roku 1937. "Dalším bude hraný film Pohádka svatojánské noci z roku 1981 a posledním je hraný film Děvčica z Beskyd z roku 1944," podotkla Valíčková.

Jedním z hlavních pořadů a vyvrcholením letošního roku bude 38. ročník mezinárodního folklorního festivalu Rožnovské slavnosti, který potrvá čtyři dny. "Slavnosti byly v roce 1925 prvním pořadem, který se na půdě muzea při slavnostním otevření konal," poznamenala Valíčková.

Po letech se v muzeu uskuteční program nazvaný Lázeňský výlet, který návštěvníky přenese do časů lázeňského Rožnova. Programy Sklářská sobota a Ve znamení ryb budou prezentovat sklářství a rybářství. Nebude chybět ani pořad Podzim na poli a v chalupě, který ukáže tradiční podzimní práce, letos se zaměřením na zpracování brambor. Vánoční cyklus pořadů bude letos rozšířený o pořad Večer při svíčkách.

Skanzenu loni přibylo návštěvníků, prošlo jím 264.640 lidí, což je o 21.000 více než v roce 2013. Návštěvnost tak byla podle Valíčkové jedna z nejlepších za posledních pět let. Muzeum patří tradičně k nejnavštěvovanějším turistickým cílům ve Zlínském kraji.