Představení se objeví 7. a 8. června v Brně, koncem června bude mít šest repríz na přehlídce Divadlo evropských regionů v Hradci Králové a na přelomu srpna a září dalších devět v rámci Letní Letné v Praze. Velká evropská premiéra Dolls bude na přelomu ledna a února 2015 v Marseille.

Ukázky z nového projektu Novák představil v jedné z hal holešovické tržnice, kterou už rok využívá jako zkušebnu. Po lehčích úpravách ji chce koncem roku zpřístupnit jako stálý hrací prostor. Po definitivních úpravách v horizontu dvou až tří let by tu chtěl nabídnout rezidenční centrum pro novocirkusové umělce, galerii, restauraci a zázemí. "Je vytvořena architektonická studie i projekt, finanční partnery právě oslovuji," řekl Novák ČTK. Jde o bývalá jatka a tak by prvním projektem měl být "jateční kabaret". Majitelem objektu je hlavní město.

"Téma panenek, loutek a hraček pro inscenaci Dolls jsem zvolil proto, abych se vrátil k rodinné tradici: k práci s materiálem, s objektem a s loutkou," řekl Novák, který je v osmé generaci přímým pokračovatelem známého loutkářského a cirkusového rodu Kopeckých. Fascinovalo ho, že člověk člověka napodoboval z různých důvodů už od pravěku. A protože předměty získávají v životech lidí čím dál víc prostoru, staví je do hlavní role. Upozorňuje na obecný nárůst závislosti na předmětech i odklon od přirozených mezilidských vztahů.

Vůbec poprvé se v inscenaci Cirku La Putyka objeví čistě zahraniční obsazení. Herce vybíral z konkurzu, na který se přihlásilo 257 lidí z celého světa; od Brazílie po Japonsko. "Dvě desítky nejlepších jsme pozvali do Prahy na další akrobatický, herecký a taneční konkurz. Z toho vzešla finální pětice - německý a francouzský pár a Mexičan Jesú," vysvětlil Novák. K projektu, ve kterém se snoubí nový cirkus s divadlem, navrhl scénu Jakub Kopecký, choreografie vytvořili Josef Fruček a Linda Kapetanea.

Trutnovské divadlo Uffo si Cirk La Putyka vybral kvůli tomu, že jde o takovou jeho mimopražskou domovskou scénu. Letos tam kromě Dolls uvede i venkovní verzi inscenace Play. "Cirk La Putyka je u nás častým hostem a tentokrát je spolupráce ještě užší, tedy formou rezidence a koprodukce. Soubor byl jedním z prvních, které v nově otevřeném Uffu v roce 2010 hrály," podotkl ředitel trutnovského festivalu Libor Kasík.