"Nejedná se o běžný záznam. Představení je zpracováno filmově, kdy záběry ze scény jsou autorsky kombinovány s filmovými archivy. Prodej DVD předčil naše očekávání, zároveň jsme obdrželi řadu žádostí o projekce v kinech. Rozhodli jsme se proto DVD uvést v omezené kinodistribuci a to pouze v průběhu ledna s podtitulem Začněte nový rok podle Čtyř dohod," vysvětlil producent a distributor Richard Němec. Jako první je uvidí diváci silvestrovských projekcí v multikinech Cinestar v Praze, Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Plzni, poté je uvede 77 kin. Data i místa uvedení naleznou zájemci na adrese www.ctyridohody.net.

Už téměř deset herec provází Jaroslav Dušek a jeho kolegové v pražském Klubu Lávka v představení Čtyři dohody diváky nejen učením toltéckých šamanů, ale i cestou životem za osobní svobodou a štěstím. Úspěšný projekt na motivy stejnojmenného bestselleru Dona Miguela Ruize zhlédlo včetně zájezdů přes 150.000 diváků. Režie dvouhodinového záznamu na DVD se ujali Miroslav Janek a především Olga Špátová, která jej obohatila černobílými záběry ze soukromých rodinných archivů. V inscenaci dále vystupují Pjér La Šé´z a Alan Vitouš, o světelný design se stará Viktor Zborník.

"Čtyři dohody jsou živým organismem, který se divoce vyvíjí. Některé výhonky se ujmou, některé časem odumírají. A tak představení mění svou podobu. Psaný scénář neexistuje, vše nosíme s kolegy jen ve svých hlavách a srdcích. Tudíž občas něco zapomeneme, občas se vynoří něco nečekaného. DVD je v tomto smyslu pokusem o zachycení nezachytitelného," uvedl Dušek.

Záznam vznikl ze dvou repríz uvedených už v květnu roku 2006. Podle Duška je proto klidně možné, že pokud se za nimi lidé vypraví do divadla dnes, uvidí zase něco trochu jiného. Za léta hraní prý nasbíral tolik "materiálu" k jednotlivým dohodám, že by představení mohlo trvat i několik hodin.

Psycholog a hudebník Pjér La Šé´z považuje Čtyři dohody za představení, které podává s humorem a srozumitelně témata, která jsou spíše hlubinného charakteru. "Na rozdíl od obtížně přístupných studií, které běžného čtenáře často odrazují, se tady může účastnit také psychologický, filozofický, či 'new age' laik. A přitom tato závažná problematika není divadelním představením nijak banalizována," vysvětlil.

Knihu Čtyři dohody napsal Don Miguel Ruiz jako průvodce životem a inspiroval se moudrostí Toltéků. Čtyři dohody jsou: Nehřešme slovem, Neberme si nic osobně, Nevytvářejme si žádné domněnky a Vždy dělejme vše, jak nejlépe dovedeme.