Policie vyšetřuje smrt novorozence od loňského srpna. Ostatky tehdy ležely v igelitové tašce v kontejneru. Pitva potvrdila, že dítě zemřelo násilnou smrtí. Rodičku, jejíž DNA policie zná, se zatím nepodařilo vypátrat. Policisté nyní našli další genetickou stopu. "Jednalo se o DNA ženy, která je v příbuzenském poměru s rodičkou. Půjde buď o její dceru, nebo matku. Vzhledem k tomu je pravděpodobné, že o vraždě novorozence ví další osoba. Ta však nemusela být činu přímo přítomná," dodal mluvčí.

Policie zatím vyslechla přes tisíc lidí a kontaktovala řadu těhotných žen z okolí nálezu. Provedla také analýzu zhruba 500 odběrů DNA. "Jejich porovnání se zajištěnými stopami na místě nálezu zatím nepřineslo žádný výsledek," dodal Daněk.

Detektivové se přiklánějí k tomu, že šlo s největší pravděpodobností o domácí porod například v bytě, hotelu, ubytovně nebo třeba v kanceláři.

Nejasný je podle Daňka stále také původ tašky. "Dá se získat pouze při osobním nákupu dámské módy v obchodech značky Dynamite, která má pobočky v Kanadě, USA, Jordánsku, Saúdské Arábii a Kuvajtu. V České republice ani v Evropě zastoupení nemá. Podle vyjádření vedení firmy nejsou tyto tašky zasílány ani při objednání zboží přes internet," upřesnil.

Policisté také hledají člověka, který vyhodil do kontejneru obrázek s kresbou velryby. Ten se našel vedle igelitky s novorozencem. "Jestliže máte jakékoliv informace k případu, prosím kontaktujte linku 158. Samozřejmostí je zachování absolutní anonymity případného oznamovatele nebo svědka," dodal mluvčí.