Od 1. března 2018 činí nástupní mzda na pozici prodavač/pokladní při čtyřicetihodinovém úvazku 28.000 korun. V případě pozice skladník/skladnice dosahuje nástupní mzda při 30tihodinovém úvazku 28.000 korun.

"Naším cílem je být nejatraktivnějším zaměstnavatelem v oboru, to znamená volbou číslo jedna pro ty nejlepší. Tomu odpovídají nabízené pracovní podmínky. V následujícím roce přitom počítáme s podobným nárůstem počtu zaměstnanců jako letos," uvedl generální ředitel Pavel Stratil.

Počet zaměstnanců roste i díky výstavbě nových prodejen. Letos Lidl otevřel tři nové obchody v Plzni, Praze 8 a v Praze 5. Do konce roku plánuje otevřít ještě další tři, a to ve Znojmě, Třebíči a v Praze 10.

Diskonty Lidl vykázaly v Česku ve finančním roce 2016/2017 rekordní zisk před zdaněním 4,1 miliardy korun, meziročně o dvě procenta víc. Tržby společnosti stouply o 14 procent na 43,7 miliardy korun.

Diskont má v Česku 239 prodejen. Asi 80 procent sortimentu prodává pod privátní značkou. Loni v Česku spustil e-shop s nepotravinářským zbožím. Řetězec nyní patří mezi největší tuzemské obchodníky spolu s firmami Tesco, Kaufland, Ahold a Penny Market. Lidl s Kauflandem patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe.

mdk mal