Podle Gabrielové ceny v Globusu zůstávají u umělých i živých stromků na úrovni loňska. "Očekáváme opět silnou poptávku po všech druzích vánočních jehličnanů, a proto jsme oproti loňsku ještě navýšili objednávky u našich dodavatelů," uvedla. Globus živé stromky většinou umisťuje do venkovních zahrad, aby nebyly ve vytopených hypermarketech.
"Živý sortiment nenabídneme ve všech našich prodejnách, protože k tomu nemáme vždy tak příznivé podmínky z hlediska velikosti prodejní plochy, jak by bylo potřeba. Živé vánoční stromky tak budeme prodávat jen ve větších hypermarketech, které jsou obvykle spojeny s velkými městy typu Praha, Brno, Ostrava a další," dodala Gabrielová.
"Ceny zůstávají víceméně na stejné úrovni loňského roku," sdělila ČTK mluvčí Mountfieldu Kateřina Böhmová. Řetězec očekává meziroční nárůst zájmu o zhruba 30 procent u přírodních stromků. "Prodáváme oblíbené kavkazské jedle," dodala.
Ahold před vybranými obchody bude nabízet stromky do Štědrého dne. "Z našich průzkumů z minulých let víme, že vůně čerstvého jehličí je pro Čechy symbolem Vánoc, takže zájem o živé stromky je dlouhodobě velký," uvedla mluvčí řetězce Barbora Vanko.
Také podle mluvčího Sdružení pěstitelů vánočních stromků Františka Valdmana zůstaly ceny za jedle, smrky i borovice na loňské úrovni. "Na evropském trhu se ceny nezvyšovaly, takže neporostou ani u nás. Mohou se měnit místně, protože je ovlivňuje cena nájmu pozemků i rostoucí mzdy," dodal. Ceny tak budou u jedlí začínat na 550 korunách za strom, u smrků na 300 až 400 Kč podle druhu a cena borovic od 300 do přibližně 500 korun.