V České republice má vítězná firma Stoklasa textilní galanterie 13 kamenných prodejen. Z podnikání v rodinném domě se rozrostla na velkou společnost, zaměstnávající stovky lidí nejen v opavském regionu. "Letos jsme otevřeli nový velký sklad v Bolaticích naplněný nejmodernějšími technologiemi, díky kterým budeme schopni zákazníkům poskytnout ještě lepší služby," řekla spolumajitelka firmy Alice Stoklasová.

Druhé místo obsadila společnost Krnovská škrobárna, přední výrobce pšeničného škrobu. Bronz získala firma BeWooden Company, která vyrábí módní doplňky z přebytečných materiálů.

Mezi živnostníky letos uspěla Alena Václavíková, kterou k jejímu podnikání přiměla vlastní zkušenost s onkologickou léčbou. Při nákupu zdravotních pomůcek jí jako pacientce totiž nikdo neporadil a nebyla spokojená ani s nabídkou sortimentu nebo kulturou prodeje. To byl impuls ke zrodu myšlenky otevřít specializované centrum, kde by takto nemocné ženy mohly v soukromí, klidu a s individuálním přístupem vyzkoušet pomůcky a kde by jim také někdo poradil.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.