Českolipská teplárenská patří do skupiny MVV Energie CZ. Teplem a teplou užitkovou vodou zásobuje 9128 domácností v České Lípě a 38 domácností v Dubé. Mimo domácností dodává tepelnou energii také školám, úřadům, obchodním centrům a dalším zákazníkům z terciární sféry. Na Českolipskou teplárenskou je napojena zhruba polovina České Lípy. Ještě předloni platily domácnosti za gigajoule v průměru 712 korun, loni cena klesla na 680 korun. "Za dalším zlevněním je hlavně klesající cena plynu, daří se nám soutěžit za lepší ceny a hledáme i další úspory nákladů," řekl Jankovský.

Průměrná domácnost v České republice v bytu o 70 metrech čtverečních spotřebuje za rok kolem 25 gigajoulů.

Teplárna Liberec snížila ceny v průměru o dvě procenta. Domácnosti s pětiletým kontraktem, které tvoří většinu odběratelů, zaplatí 660 korun za gigajoule tepla, tedy o 13 korun méně než letos. V současné době zásobuje teplem a teplou vodou zhruba 14.000 domácností, desítku průmyslových areálů a dalších 130 odběratelů terciální sféry, mezi něž patří i školy, úřady či nákupní centra.

Českolipská teplárenská stejně jako Teplárna Liberec jsou součástí MVV Energie CZ, která patří k největším teplárenským skupinám v Česku. Tvoří ji 15 dceřiných společností a působí v 15 městech, zejména na Moravě, v severních Čechách a na Vysočině. Celkově má 496 zaměstnanců. Ve finančním roce od začátku října 2015 do konce září 2016 uskutečnila zakázky za více než dvě miliardy korun a její hospodaření skončilo ziskem bezmála 270 milionů korun. Odběratelům dodala 712.000 MWh tepla a 193.000 MWh elektřiny. Údaje za poslední období zatím k dispozici nejsou.