"Rok 2014 byl ve znamení rozšiřování zákaznického portfolia i jeho oborové struktury. Z pohledu zakázek tak můžeme plánovat v delším časovém horizontu," uvedl Malý.

Podnik většinu výroby vyváží. Největším loňským kontraktem byla subdodávka ložisek generátorů větrných elektráren zhruba za 170 milionů korun do Číny. Významný nárůst prodejů strojírna zaznamenala ve Slovinsku, v Chorvatsku a na dalších východních trzích včetně Ruska, ale také třeba ve Španělsku.

Společnost v současnosti zaměstnává 260 lidí, dalších 25 pracovníků chce letos ještě přijmout. Získat kvalifikované obráběče kovů, frézaře, elektromechaniky, mechaniky a řidiče vysokozdvižných vozíků je pro firmu obtížné. Loni proto firma investovala do vzdělávání pracovníků 1,3 milionu korun.

"Moderní provozy vybavené špičkovou technologií kladou vysoké nároky na nové zaměstnance. I když v náboru spolupracujeme s úřady práce v širokém okolí, hotových lidí s praxí ve strojírenství nabízí místní trh práce minimum," řekla Drahomíra Smetáková z personálního oddělení firmy.

Firma byla založená v roce 1993, výrobu zahájila v Zámrsku o dva roky později. Je pobočkou německé rodinné firmy Brück GmbH z Ensheimu. Vyrábí hlavně rotační součásti pro energetický a petrochemický průmysl, stavebnictví, dopravu, potravinářství či farmacii.