"Přesto, že ještě neznáme přesně výsledky roku 2014, můžeme konstatovat, že to byl pro nás mimořádně úspěšný rok. Tak jako u obratu lze očekávat, že podobný bude nárůst i u zisku," uvedl Hrda. Ještě loni v srpnu firma odhadovala zisk na stejné úrovni jako v roce 2012 kolem 27 milionů korun.

Firma chce letos podle Hrdy dosáhnout zhruba stejných výsledků jako loni. "Mimořádné zakázky na výrobu strojů, které jsme získali v závěru roku 2014, však způsobily, že potřebujeme zvýšit naše aktuální výrobní kapacity v prvním čtvrtletí letošní roku o deset procent. Pokud by tato situace přetrvávala i ve druhém pololetí, tak by mohly být výsledky letošního roku ještě lepší než v roce 2014," uvedl Hrda.

Minerva patří k tradičním strojírenským firmám. Jejím hospodařením ale silně otřásla hospodářská krize. V roce 2009 byla ve více než stomilionové ztrátě a musela propouštět. V posledních letech se jí ale daří.

Minerva je silně proexportní firmou. Zhruba 60 procent své produkce dodává do automobilového průmyslu, 25 procent do obuvnického a zbytek pro obor textilu či galanterie.

Loni podepsala dvě nové zakázky v Indii za zhruba 40 milionů korun. V obou případech jde o kontrakty pro obuvnický průmysl. "Indický trh je pro nás v této oblasti druhý největší," uvedl loni Hrda.

Podnik Minerva vznikl v roce 1881 ve Vídni. Později se přesunul do Opavy a od roku 1938 sídlí v Boskovicích. Téměř devadesátiprocentní podíl ve společnosti drží německá společnost Dürkopp Adler. Mateřská společnost boskovické Minervě pomohla na počátku roku 2010 navýšením základního kapitálu o 100 milionů korun.