Služba bude schopna dosáhnout za tradiční herní systémy, a umožní tak hrát hry na televizorech, smartphonech a tabletech připojených k internetu. Novou službu založenou na technologii cloud dnes na veletrhu představil šéf společnosti Sony Computer Entertainment Andrew House. Takzvané streamování bude tedy možné jak na smartphonech, tak na dalších zařízeních.

Na oznámení hned zareagovaly akcie společnosti Gamestop, které vyvíjí konkurenční software. Akcie odepsaly více než osm procent na 44,09 USD a v jejich propadu se částečně odrazilo i nepříznivé hodnocení analytiků. Ti vidí v nové službě PlayStation Now hrozbu. Akcie Sony naopak o 0,2 procenta zpevnily a dostaly se na 17,33 USD.

Sony podle agentury Reuters zároveň uvedla, že do 28. prosince loňského roku prodala celkem 4,2 milionu herních konzolí PlayStation 4 (PS4). Prodej PS4 tak výrazně překonal konkurenční přístroj Xbox One od americké společnosti Microsoft. Těch se do konce roku prodalo přes tři miliony. Obě zařízení se prodávají od loňského listopadu.

PS4 i Xbox One nabízejí vyšší výkon a lepší grafiku než jejich předchůdci. Liší se ale cenou. PS4 se v USA prodává za 399 dolarů (přes 8000 Kč), což je o sto dolarů méně než konkurenční Xbox One.

Cílem společnosti Sony je prodat do konce tohoto fiskálního roku, což je 31. března, pět milionů konzolí. Kromě vyššího výkonu nabízí nová konzole i řadu nových funkcí, včetně možnosti sdílet herní zážitky s ostatními uživateli.