Wells Fargo & Co je čtvrtou největší bankou ve Spojených státech z hlediska aktiv. Celková výše urovnání podléhá úpravám v souvislosti s dřívějším zpětným odkoupením některých hypotečních úvěrů. Fannie Mae tak dostane kolem 541 milionů dolarů v hotovosti, sdělila banka.

Fannie Mae a její menší sourozenec Freddie Mac jsou dvěma největšími americkými hypotečními agenturami, které s vládní podporou poskytují finance na hypotéky. Agentury v minulosti zasáhla krize na hypotečním trhu a obrovské ztráty z balíků rizikových hypoték, které nakupovaly ve velkém, aby podpořily trh s bydlením. Washington obě agentury v roce 2008 zachraňoval před krachem. Americké úřady tvrdí, že ke vzniku hypoteční krize v USA, která odstartovala celosvětovou krizi finanční, přispěly banky svými praktikami.

Urovnání sporu ohledně hypotečních cenných papírů nedávno dosáhla německá Deutsche Bank, která v této souvislosti čelila obvinění amerického Federálního úřadu pro financování bydlení. Toto urovnání ale podle listu WSJ neřeší další právní při, kterou proti této německé bance a jiným finančním institucím letos zahájily Fannie a Freddie kvůli ztrátám, které údajně utrpěly kvůli manipulaci s úrokovými sazbami.