Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Whitesnake jedou rozlučkové turné. V Praze se poprvé představí s novou baskytaristkou Tanyou

Autor: Hana Langrová - 
11. května 2022
18:00

Rock'n'rollová parta kolem Davida Coverdala zavítá 14. června na svém rozlučkovém turné i do Prahy. V O2 Universum oslaví svou více než čtyřicetiletou kariéru. Pražským fanouškům se poprvé představí se zpěvačkou Tanyou O'Callaghan.

Psal se rok 1978, když zpěvák David Coverdale, který zpíval i s Deep Purple, zakládal kapelu White Snake. Od té doby uplynulo už mnoho let. Alba jako Trouble, Lovehunter, Ready and Willing, Come An' Get It nebo Whitesnake se stala multiplatinová.

Na konci roku 2021 oznámila kapela, že s ní bude poprvé hrát žena. Basáka Michaela Devina nahradila Tanya O'Callaghan a Coverdale to okomentoval takto: „Dámy a pánové, jsme velmi hrdí na to, že vám můžeme představit našeho nejnovějšího parťáka! Prosím o potlesk pro irské tornádo, umělkyni, o níž víme, že vnese do kapely svěží, novou a vzrušující muzikálnost a energii, jak ve studiu, tak na jevišti: jedinečnou Tanyu O'Callaghan!“

Frontman se sám podivil, že s Whitesnake nikdy nehrála žádná žena. „Když jsme ale viděli Tanyu vystupovat s kapelou našeho přítele Stevena Adlera na festivalu M3 v roce 2019, všichni jsme byli unešeni. Úchvatná umělkyně. Když se Whitesnake a Michael Devin rozhodli jít odlišnou cestou, Tanya byla první osobou, kterou jsme oslovili.“

„V rámci Farewell tour zazní písně z 13 studiových nahrávek kapely zahrnující i největší hity jako ’Here I Go Again’ nebo ’Is This Love’,“ slibuje za pořadatele Ondřej Pojzl z Live Nation.

Toto poslední tour, u kterého budou mít diváci jednu z mála šanci vidět kapelu hrát naživo, navazuje na globálně úspěšné turné k desce „Flesh & Blood“ z roku 2019, během kterého zkušení hudebníci odehráli 65 koncertů v 30 zemích světa a které dohromady navštívilo více než 750 000 fanoušků.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa