Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Recenze: Ilustrovaná kráska o králi víl naplní vaše touhy po dalších příbězích

Recenze: Ilustrovaná kráska o králi víl naplní vaše touhy po dalších příbězích
Recenze: Ilustrovaná kráska o králi víl naplní vaše touhy po dalších příbězích  (Autor: nakladatelství CooBoo)
Autor: dce - 
18. června 2021
14:52

Útlá knížečka s dlouhým titulem z pera Holly Blackové nutně patří do knihovny všech, co si zamilovali její příběhy ze světa víl. Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy je takovým krátkým prologem a zároveň epilogem k trilogii Krutý princ. Texty doplňují úžasné ilustrace Roviny Cai, které ze čtení příběhů dělají zážitek pro všechny vjemy. 

Taky jste dlouho přemýšleli, proč je Cardan takový, jaký je? Plný zášti, neposedné, ale temné energie, a především proč je tak krutý? Očima vílího prince/krále se dozvíme, jak Cardan vyrůstal, kdo z rodiny a přátel formoval jeho osobnost a jakým způsobem. Konečně pochopíme, co se to honilo mezi špičatýma ušima, když šikanoval Jude. Třešinkou na dortu je kratičký text, který volně navazuje na konec trilogie. Protože některé příběhy prostě není tak snadné opustit.

Tahle knížečka je skutečně pouhým zákuskem pro fanoušky Holly Blackové. Bez přečtení celé série bude postrádat jakýkoliv smysl a pointu. Pro milovníky Cardana a Jude jde však o dlouho očekávaný závěr série a náhled do duše nenáviděné a později i milované postavy.

Kniha nemá žádný složitější děj, nabízí jen střípky z života před událostmi Krutého prince, které mají ovšem poskládat celistvý obraz jeho budoucnosti. Příjemný, ale velice krátký text knihy slupne čtenář jako malinu během dvou hodin četby, rozhodně v něm ale zanechá touhu po dalších příbězích.

Knihu doplňují éterické kresby z pera ilustrátorky Roviny Cai, jejíž styl jako by přesně vyjadřoval lehkost víl a zároveň jejich ostré rysy a zlověstné myšlenky. Kniha Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy bude zejména ozdobou každé knihovny a závěrem milované série.


Holly Blacková

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

nakladatelství CooBoo, 2021

192 stran

hodnocení: 100 %

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi