Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Rockovou pecku z říše elfů hraje skupina Tempus i v novém klipu

Že na magii i v dobách, které snění příliš nepřejí, je čas vždycky, dokazuje nový song skupiny Tempus s názvem Spellbound (Okouzlený).
Že na magii i v dobách, které snění příliš nepřejí, je čas vždycky, dokazuje nový song skupiny Tempus s názvem Spellbound (Okouzlený).  (Autor: Tempus, Blesk)
Autor: Ivan D. Hladík - 
22. listopadu 2020
11:58

Že na magii i v dobách, které snění příliš nepřejí, je čas vždycky, dokazuje nový song skupiny Tempus. Pohladí duši, rozproudí krev a posluchače přenese do říše Tolkienových fantazií.

I v čase plném nejistot někteří umělci stihli využít omezených možností a vytvořit něco nového, mezi nimi i skupina Tempus, která začínala v roce 2007 jako komorní duo. „Hráli jsme hlavně převzaté skladby od slavné hudební skupiny Blackmore´s Night. Od čistě folkových začátků jsme postupně přešli k folkrockovému projevu a k vlastní tvorbě. Díky zpětné vazbě od fanoušků jsme zjistili, že nám rocková poloha sedí stále více. Inspirujeme se původními středověkými melodiemi a příběhy,“ prozradila Blesku za kapelu zpěvačka Linda Miklová..

Pusťte si videoklip Tempusu ke skladbě Spellbound:

Video  Že na magii i v dobách, které snění příliš nepřejí, je čas vždycky, dokazuje nový song skupiny Tempus s názvem Spellbound (Okouzlený). • VIDEO  - Tempus, Blesk
Video se připravuje ...

V létě Tempus stihl připravit novou píseň, svůdný ohnivý rituál Spellbound (Okouzlený), který dle slov muzikantů prozrazuje něco tajemného a magického. „Singl zapadá do stylu středověkého rocku, ve kterém kapela v současné době tvoří. Text vznikl na základě obrazů v mých představách,“ upřesnila Miklová, zároveň autorka hudby. Zpočátku romantický a hned nato rockový song se středověkými prvky umně se prolínajícími s keltskými motivy navozuje hned několik dojmů. Snová melodie odhaluje tajemné keltské rituály, hned zase náznaky bojovnosti, odhodlání a dobrodružství. Kombinaci, s níž pracují třeba slavné Tolkienovy příběhy ze Středozemě.

„Od samého počátku byla skladba vnímána jako znázornění starého rituálu, kde se lidé schází v přírodě, aby se mohli setkat s dušemi svých blízkých, kteří již nejsou mezi živými,“ popisuje kapela. Text vznikl ve spolupráci s americkým textařem a profesionálním hudebníkem Michaelem Clemente, který se také postaral o střih videoklipu. Singl v angličtině vydává skupina Tempus poprvé, doposud byla tvorba skupiny výhradně česká.

Že na magii i v dobách, které snění příliš nepřejí, je čas vždycky, dokazuje nový song skupiny Tempus s názvem Spellbound (Okouzlený). Že na magii i v dobách, které snění příliš nepřejí, je čas vždycky, dokazuje nový song skupiny Tempus s názvem Spellbound (Okouzlený). | Tempus, Blesk

Spellbound se nahrával během léta ve známém brněnském studiu Indies za profesionální asistence Dušana Součka a Broňka Šmída, se kterým skupina spolupracovala poprvé, a na nahrávce se podílel také svojí produkcí. „Veškeré záběry bylo potřeba natočit během jednoho dne, protože situace byla nejistá. Nevěděli jsme, zda brzy nenastanou nějaká opatření, přes veškeré komplikace s počasím se nakonec vše stihlo. Přípravy na natáčení probíhaly několik měsíců dopředu,“ doplnila Miklová. Zbývá jen dodat, že hledání vlastního stylu a zvuku, který si příznivci skupiny vychutnají na připravovaném CD, se vyplatilo. Spellbound je sám o sobě kouzlem, které tak nějak k podzimnímu období patří, dokáže jej prozářit a probudit chuť alespoň na chvíli se vydat do jiných světů.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud