Středa 23. června 2021
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Oblačno, bouřka 26°C

Laskající rukou mu hnětla bouli v kimonu: Anticena za nejhorší popis sexu putuje do Francii a Británie

Laskající rukou mu hnětla bouli v kimonu: Anticena za nejhorší popis sexu putuje do Francii a Británie
Laskající rukou mu hnětla bouli v kimonu: Anticena za nejhorší popis sexu putuje do Francii a Británie  (Autor: archiv Blesk/nakladatelství)
Autor: ČTK - 
3. prosince 2019
12:54

Cenu za nejhorší popis sexu v beletrii, kterou každoročně uděluje britský literární časopis Literary Review, letos podle britského deníku The Guardian získali hned dva autoři: Francouz Didier Decoin a Brit John Harvey.

Sedmačtyřicetiletý laureát prestižní Goncourtovy ceny Decoin si ocenění vysloužil za zobrazení sexu ve své knize Úřad pro zahrady a rybníky, která se odehrává v Japonsku před tisíci lety.

"Kacuró začal sténat a pod látkou kimona mu v místě pohlaví vyrostla boule, Mijuki ji popadla, mačkala, hnětla, masírovala, drtila. Působením dotyků se Kacuróova varlata i s pyjem slila v jednu hmotu, přelévající se pod laskající rukou. Mijaki měla dojem, že v rukou drží opičku schoulenou do klubíčka," napsal Decoin (český překlad z knihy, která vyšla v nakladatelství Plus, pozn. ČTK).

Cambridgeský autor a autor pěti románů John Harvey byl nominován za svou novelu Pax, kde například podle The Guardian píše, že "se objímali, jako by díky pevnému sevření mohli splynout v jeden celek".

Nelichotivé ocenění je už od roku 1993 udělováno za "mimořádně špatný popis sexuálních scén v jinak dobrém románu".

Zobrazit celou diskusi
Další videa