Laskající rukou mu hnětla bouli v kimonu: Anticena za nejhorší popis sexu putuje do Francii a Británie

Laskající rukou mu hnětla bouli v kimonu: Anticena za nejhorší popis sexu putuje do Francii a Británie
Autor: ČTK - 
3. prosince 2019
12:54

Cenu za nejhorší popis sexu v beletrii, kterou každoročně uděluje britský literární časopis Literary Review, letos podle britského deníku The Guardian získali hned dva autoři: Francouz Didier Decoin a Brit John Harvey.

Sedmačtyřicetiletý laureát prestižní Goncourtovy ceny Decoin si ocenění vysloužil za zobrazení sexu ve své knize Úřad pro zahrady a rybníky, která se odehrává v Japonsku před tisíci lety.

"Kacuró začal sténat a pod látkou kimona mu v místě pohlaví vyrostla boule, Mijuki ji popadla, mačkala, hnětla, masírovala, drtila. Působením dotyků se Kacuróova varlata i s pyjem slila v jednu hmotu, přelévající se pod laskající rukou. Mijaki měla dojem, že v rukou drží opičku schoulenou do klubíčka," napsal Decoin (český překlad z knihy, která vyšla v nakladatelství Plus, pozn. ČTK).

Cambridgeský autor a autor pěti románů John Harvey byl nominován za svou novelu Pax, kde například podle The Guardian píše, že "se objímali, jako by díky pevnému sevření mohli splynout v jeden celek".

Nelichotivé ocenění je už od roku 1993 udělováno za "mimořádně špatný popis sexuálních scén v jinak dobrém románu".

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud