Recenze: Tajemství záhad české kriminalistiky odhalí Jaroslav Mareš v nové publikaci

Recenze: Tajemství záhad české kriminalistiky odhalí Jaroslav Mareš v nové publikaci
Autor: dce - 
30. 11. 2018
16:22

Kriminální případy fascinují lidstvo od nepaměti. I nad obětmi Jacka Rozparovače se srocovaly davy „čumilů“. Dnes lidé vytahují telefony, ale k místu činu se už tak blízko nedostanou. Proto se stále větší oblibě těší publikace, které práci kriminalistů přibližují i běžnému čtenáři. A zvláštní pozornost si nyní zaslouží i nová kniha z pera novináře Jaroslava V. Mareše.

Publicista Jaroslav V. Mareš se ponořil do bádání největších českých i československých kriminálních případů. Prošel tisíce stran spisů, znovu vyzpovídal některé svědky a odkryl příběhy plné zločinu a tajemna.

Aspoň tak to slibuje anotace na stránkách nakladatelství. Mareše mohou čtenáři znát z České televize, týmu Josefa Klímy či jeho vlastního pořadu na YouTube. Ve své knize Mareš nabízí autentické materiály včetně kopií spisů či fotografií z místa činu. Nechybí ani přepisy výslechů.

Autor přináší zajímavé informace, ke kterým se člověk jen tak jednoduše a ještě ke všemu pohodlně na jednom místě nedostane. Spojuje je povedeným způsobem do čtivého příběhu, ve kterém se jako v každé správné detektivce snaží najít pachatele.

Výhodou, ale zároveň i nevýhodou pro některé čtenáře, je, že Mareš si nevybírá případy, které jsou tzv. „na ráně“, ale hledá ty tajemnější a méně exponované. Ačkoliv oproti jiným podobným knihám tato postrádá unikátní náhled očima kriminalisty, i Marešův počin si zaslouží pozornost nadšenců.


Jaroslav V. Mareš

Největší záhady kriminalistiky

nakladatelství Universum

310 stran

Hodnocení: 90 %

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa