Filmoví fandové vezmou Londýn útokem! Budou se tu dražit kostýmy a rekvizity z trháků

Filmoví fandové vezmou Londýn útokem! Budou se tu dražit kostýmy a rekvizity z trháků.
3. 8. 2018
12:00

Bunda Hana Sola se ságy Star Wars je jedním z nejžhavějších kousků v nabídce 600 filmových kostýmů a rekvizit, které v září půjdou do dražby. Fanoušci kinohitů rabují účty a chystají se do Londýna.

Jen za zmíněnou bundu, kterou oblékl jako Han Solo herec Harrison Ford (76) ve snímku Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), očekává londýnská aukční síň celý milion liber. Patří mezi 600 rekvizit a kostýmů ze slavných filmů, jež budou k mání v podzimní aukci. Mezi dalšími nechybí Rosein dopis určený snoubenci Calu Hockleymu na rozloučenou v Titanicu (1997) nebo vozítko Martyho McFlye z Návratu do budoucnosti II. (1989).

Filmoví fandové vezmou Londýn útokem! Budou se tu dražit kostýmy a rekvizity z trháků.Filmoví fandové vezmou Londýn útokem! Budou se tu dražit kostýmy a rekvizity z trháků. | 

Mezi stovkami pokladů dražených společností Prop Store v Londýně 20. září je také helma Stormtroopera z prvního filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje (1977), od níž se očekává, že prodejní částka přesáhne 60 tisíc liber. Výtěžek zamíří na účet britské Národní společnosti pro prevenci týrání dětí.

Filmoví fandové vezmou Londýn útokem! Budou se tu dražit kostýmy a rekvizity z trháků.Filmoví fandové vezmou Londýn útokem! Budou se tu dražit kostýmy a rekvizity z trháků. | 

Budoucí majitelé se mohou těšit i na klobouk a laso Indiana Jonese z Chrámu zkázy (1984). „Aukce zkrátka představí a nabídne některé z nejznámějších filmových artefaktů naší doby,“ slíbil Stephen Lane, výkonný ředitel společnosti Prop Store. Prodej se bude konat v BFI Imax v jihovýchodním Londýně, kde budou položky vystaveny od 6. do 20. září.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa