Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

Zlatého medvěda z Berlína si odváží film Nedotýkej se mě: Podílela se na něm česká produkce

Autor: ČTK, ula - 
24. února 2018
20:10

Zlatého medvěda pro nejlepší film 68. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale získal rumunský experimentální snímek Nedotýkej se mě (Touch Me Not), na němž se podílela i česká produkce. Stříbrného medvěda za nejlepší režii si odnáší americký režisér Wes Anderson za animovaný film Psí ostrov (Isle of Dogs), který letošní přehlídku v německé metropoli zahájil.

Vítězný film Nedotýkej se mě, který zkoumá formy a hranice lidské sexuality, je dílem rumunské režisérky Adiny Pintilieové a kolektivu producentů z Rumunska, Německa, České republiky, Bulharska a Francie. Zlatého medvěda získal v konkurenci 18 dalších snímků, z nichž vybírala porota vedená německým režisérem, scénáristou a producentem Tomem Tykwerem.

Šestici porotců zaujal také film Tvář (Twarz) polské režisérky Malgorzaty Szumowské. Dramatu, které je tvrdou kritikou katolické církve, polského maloměšťáctví i světa konzumu, udělili Velkou cenu poroty.

Cenou Alfreda Bauera pro film, který otevírá nové perspektivy, zase odměnili paraguaysko-uruguayský snímek Dědičky (Las herederas). Ten získal zásluhou Any Brunové také Stříbrného medvěda pro nejlepší herečku. Nejlepším hercem se stal Anthony Bajon, který ztvárnil hlavní roli ve francouzském dramatu Modlitba (La Priére).

Video  Berlinale uctí Menzela cenou za mimořádný přínos. V den jeho narozenin  - Bioscop
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa