Recenze: Povídky servírují průřez Hemingwayovou tvorbou

Autor: Václav Lang - 
9. 12. 2016
09:25

Fanouškům amerického klasického prozaika Ernesta Hemingwaye by neměl v knihovnách chybět soubor jeho povídek z roku 1938. V Česku nyní nakladatelství Odeon vydalo novou verzi s překladem Jiřího Hanuše. V souboru téměř 70 povídek najde čtenář texty z autorova putování po Africe, z italské fronty, stejně jako z jeho domovských Spojených států.

Ernest Hemingway je sázka na jistotu. Jeho neměnný a jedinečný styl psaní už desetiletí poutá miliony fanoušků a i po půl století od spisovatelovy smrti patří mezi oblíbené stálice.

Soubor povídek, který v novém hávu připravilo nakladatelství Odeon, je dobrou volbou jak pro znalce Hemingwayova díla, tak pro začátečníky. První skupina v něm najde ucelený průřez autorovou tvorbou, případně narazí na nové kousky, druhé skupině zase může posloužit jako jakýsi vzorník.

Ačkoli si totiž Hemingway drží po léta konzistentní styl, jeho tvorba se liší tematicky. Ať už jde o španělskou občanskou válku, býčí zápasy, putování po Africe, válku v Itálii, či další etapy autorova života. Někteří čtenáři preferují jen některé z nich.

Hemingwayův soubor Povídky vyšel poprvé v roce 1938, v Česku v roce 1965. Uzavírá desítku titulů od tohoto autora, které Odeon vydal ve speciální edici během posledních tří let.


Ernest Hemingway

Povídky

nakladatelství Odeon, 2016

488 stran

Hodnocení: 80 %

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa