Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Dospělý Harry Potter a černošská Hermiona váleli, divadelní hra o čarodějovi uspěla

Autor: ČTK, haj - 
31. července 2016
11:36

V Londýně se v sobotu večer uskutečnila světová premiéra divadelní hry Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prokleté dítě), jejíž děj se odehrává 19 let poté, co románový příběh slavného čaroděje skončil. Jaké mělo představení ohlasy?

Na pódiu si užívali bouřlivé ovace ve stoje jak herci, tak i režisér John Tiffany, autor hry Jack Thorne, ale i autorka knih o Harrym Potterovi J.K. Rowlingová (51). Hra se bude hrát nejméně do prosince 2017, už nyní je ale událostí roku, napsala agentura AP.

Podle Rowlingové má Harry Potter namířeno do celého světa. „Ráda bych viděla tolik Potterových fanoušků, kolik to jen bude možné," uvedla spisovatelka na červeném koberci ještě před začátkem představení. Na dotaz, zda má na mysli vystoupení na Broadwayi, dodala bez bližších podrobností, že „míří ještě dál".

„Doufáme, že hru budou moci jednou vidět lidé v mnoha zemích," uvedla jedna z producentek Sonia Friedmanová. Příprava představení trvala přes dva roky. Pětihodinová hra je rozdělená na dvě části.

Scénář, napsaný Thornem na základě příběhu Rowlingové, se odehrává 19 let po skončení poslední knihy o čarodějnickém učni jménem Harry Potter a Relikvie smrti. Harry je nyní přepracovaný úředník na ministerstvu kouzel, na kterého dopadá krize středního věku. Jeho mladší syn Albus Severus studuje podobně jako v minulosti on na škole v Bradavicích a bojuje s tím, že je potomkem slavného rodu.

V hlavní roli Harryho se objevuje herec Jamie Parker, Hermionu Grangerovou ztvárňuje Noma Dumezweniová a jejich kamaráda Rona Weasleyho Paul Thornley. Harryho syna Albuse hraje Sam Clemmett a v roli Scorpiuse Malfoye, syna Harryho nepřítele z dětství Draca Malfoye, se objevuje Anthony Boyle.

Představení vyvolalo u diváků smích i slzy, popsala agentura AP. J.K. Rowlingová doufá, že hra „přiláká i lidi, kteří nikdy předtím v divadle nebyli".

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

587587 ( 31. července 2016 16:33 )

V příštím nastudování už bude mít Hermiona burku?

Zobrazit celou diskusi