Oslavte Světový den knihy s Hankou Vágnerovou a Vaškem Jílkem na akci Kniha ti sluší

Oslavte Světový den knihy s Hankou Vágnerovou a Vaškem Jílkem na akci Kniha ti sluší.  (Autor: Turner PR, archiv Blesku)
13. dubna 2016
17:56

Už v pondělí 18. dubna startují v České republice týdenní oslavy Světového dne knihy, který se koná 23. 4. Oslavy s názvem Kniha ti sluší navazují na předchozí úspěšné výroční akce.

Po dvou předchozích velmi úspěšných akcích Knihy bez DPH (2014) a Knihy mají zelenou (2015), připravil Svaz českých knihkupců a nakladatelů za spolupráce všech významných knižních prodejců, nakladatelů a spisovatelů pokračování podpory čtení s názvem KNIHA TI SLUŠÍ. Letos s charitativní nadstavbou – pomůže Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška a Nadaci Leontinka zpřístupnit literaturu dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Akce proběhne v týdnu 18. dubna a vyvrcholí v sobotu 23. dubna na Světový den knihy a autorských práv, tedy v den, který je po celém světě svátkem knih a čtení pro všechny.

Kampaň bude zaměřená na podporu čtení obecně, které je moderní v každém prostředí a pro každého, zapojí se nakladatelé a knihkupci po celé republice. Tvářemi KNIHA TI SLUŠÍ se stali herci Hanka Vágnerová a Václav Jílek.

Základním cílem KNIHA TI SLUŠÍ je představit a připomenout knihu v tom nejširším smyslu jako předmět patřící k modernímu, současnému životnímu stylu. Kniha sluší z vnějšku i vnitřně. Tím, že má člověk v ruce knihu, že čte, třeba i ve veřejném prostoru, se stává pro své okolí zajímavějším. 

Za nákup knih v partnerských knihkupectvích, uskutečněný během týdenních oslav, získají čtenáři jako odměnu unikátní audio nosič, na kterém desítka oblíbených českých spisovatelů včetně Haliny Pawlowské, Michala Viewegha či Václava Větvičky namluvila ukázky ze své tvorby. Knihkupci budou tyto dárky pro své zákazníky nakupovat a většina výtěžku z tohoto prodeje poputuje Světlušce Nadačního fondu Českého rozhlasu a Nadaci Leontinka, které peníze využijí na zpřístupňování literárních textů lidem se zrakovým postižením.


SEZNAM VYBRANÝCH AKCÍ V KNIHKUPECTVÍCH POŘÁDANÝCH DNE 23. DUBNA 2015

Kompletní seznam naleznete ZDE.

Dne 18. dubna ve 14:00 proběhne křest audioknihy akce KNIHA TI SLUŠÍ v prostorách knihkupectví Knihy Dobrovský na Václavském náměstí. Kromě zástupců pořadatele Svazu českých knihkupců a nakladatelů účast přislíbili: Václav Jílek, zástupci Světlušky, Nadačního fondu českého rozhlasu, Nadace Leontinka a také někteří autoři, kteří na CD načetli ukázky ze svých knih – Michal Viewegh, Václav Větvička, Petr Stančík, Josef Formánek, Bogdan Trojak, Michal Šanda.

18. dubna v 16:00, Ostrava, Dům knihy Knihcentrum.cz

Radka Denemarková, MY2 – beseda a autogramiáda

19. dubna, 17:30–19:30, Městská knihovna v Praze

Příběh knihy. Knihy, které opatruje Oddělení vzácných tisků, mají zajímavé osudy. S nimi se bude možné seznámit ve zdejší Dílně MK.

20. dubna v 18:00, Ústí nad Labem, Severočeská vědecká knihovna

Daniel Petr, Straka na šibenici – autorské čtení a beseda s autorem

21. dubna, Jablonec nad Nisou, Vladimírovo knihkupectví Serius

Michal Šanda a Štěpán Kučera – setkání s autory a jejich tvorbou

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud