Lidé opět chodí do kin na české filmy. Zájem zvedla Baarová i Padesátka

Autor: Matěj Smlsal - 
9. března 2016
05:45

Kinosály, v nichž se promítají české filmy, se opět plní. Snímky Lída Baarová a Padesátka už zdaleka překonaly loňský nejúspěšnější snímek Život je život, na který dorazilo čtvrt milionu diváků. Baarovou během pěti týdnů vidělo přes 350 tisíc lidí, na Padesátku jich v minulých jedenácti týdnech přišlo dokonce 400 tisíc.

Loni se českým filmům opravdu nedařilo. Nejúspěšnější film, kterým byla komedie Život je život, skončil v celkovém žebříčku nejnavštěvovanějších snímků až na 12. místě.

Letos to zatím vypadá, že české snímky se probojují i do první desítky. S více než 350 tisíci diváky k tomu má našlápnuto i Lída Baarová režiséra Filipa Renče. Tvůrci považují čísla za úspěch.

„Vzhledem k tomu, že film pojednává o velmi vážném tématu, jsou pro nás výsledky velice dobré. Jsme především rádi, že diváci nedali na názor některých kritiků, že do kina šli a udělali si vlastní názor. Velká většina je naprosto pozitivních,“ řekl Blesk.cz Filip Albrecht, který se stará o prodej na zahraničních trzích.

Na Baarovou ještě zřejmě pár desítek tisíc diváků přijde a film tak skončí na podobných výsledcích jako komedie Vojty Kotka Padesátka.

Star Wars jako nedostižná meta

Ovšem ani jeden z nich už nedosáhne úspěchu jako legendární Star Wars. Sedmý díl vidělo podle dat Unie filmových distributorů přes 600 tisíc lidí.

„Konkurovat Star Wars a vůbec Hollywoodu, to s českými rozpočty samozřejmě nejde,“ tvrdí Albrecht. Podle něj je pro Baarovou navíc úspěchem to, že Renčův film brzy půjde do kin či televize v Izraeli, Skandinávii, Maďarsku, Polsku, Rakousku, Německu, Chorvatsku, Turecku či v Latinské Americe.

Na filmy oceněné lvem lidé moc nechodili

Zajímavé je se podívat, jak si v kinech vedly filmy, které o víkendu ocenili na 23. předávání Českých lvů. Nejúspěšnější Kobry a užovky, které posbíraly šest sošek, vidělo v kinech 94 tisíc lidí.

Na snímek Ztraceni v Mnichově přišlo do kin 30 tisíc lidí. Na Schmitkeho, kterého ocenili za hudbu a zvuk, dorazilo do kinosálů 7 tisíc lidí. A například oceněný dokument Opři žebřík o nebe přilákal do do kin jen 3 200 diváků.

Podívejte se na snímky ze zákulisí natáčení Lídy Baarové:

ejvm1712 ( 9. března 2016 11:22 )

Zapomněli jste napsat,že ODCHÁZENÍ Václava Havla taky nikdo nechce vidět a bylo to oceněný,ač je to nebetyčná ♦ovina

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud