Lucas skoncoval s Hvězdnými válkami. A jeho oblíbenou postavu neuhodnete

Režisér George Lucas (uprostřed) a za ním otec se synem – Darth Vader a Luke Skywalker
Autor: kal - 
20. listopadu 2015
21:25

Hollywoodský režisér George Lucas už má dost Hvězdných válek, které sám přivedl na svět. Zatímco se do kin chystá sedmá epizoda filmové ságy s podtitulem Síla se probouzí, Lucas řekl v rozhovoru pro americký magazín Vanity Fair, že už žádné další Hvězdné války režírovat nebude. Nikdy. Skalní fanoušky „uzemnil“ jménem své oblíbené postavy: Jar Jar Binks. Dětinského nešiky z planety Naboo.

„Natočíte film a dočkáte se leda tak kritiky,“ řekl Lucas pro Vanity Fair a postěžoval si na velkou tvůrčí nesvobodu. „Lidé se snaží rozhodovat podle toho, co uděláte, ještě předtím, než to uděláte. Není to moc zábava. Nemůžete experimentovat. Musíte to udělat určitým způsobem,“ zmínil slavný filmový tvůrce, který režíroval epizody I (1999), II (2002), III (2005) a IV (1977).

Lucas se v rozhovoru vrací k prodeji svého studia Lucasfilm společnosti Disney, která se v roce 2012 dostala ke všemu, co bylo, je a bude s Hvězdnými válkami spojené.

Režisér se prý marně snažil přesvědčit nové pány, že celá sága je spíš telenovela, ve které hrají klíčovou roli rodinné vztahy a ne kosmické lodě. „Podívali se na příběhy a řekli: Chceme udělat něco pro fanoušky,“ zmínil Lucas, který se tak rozhodl už v ničem kolem Star Wars neangažovat.

Při otázce, zda by mohl být některou postavou z Hvězdných válek, nejdřív řekl, že má rád všechny. Pak se ale zamyslel a řekl: „Jar Jar Binks“.

Hvězdné války: Síla se probouzí přijdou do českých kin 17. prosince, den před celosvětovou premiérou. Režíroval je J. J. Abrams, který má na kontě například filmový Armageddon.

Podívejte se na upoutávku na sedmou epizodu Hvězdných válek:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

petrfanda ( 23. listopadu 2015 12:10 )

https://www.youtube.com/watch?v=o4tss3DsvtM

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud