Fronty na hranicích: Ukrajina zakazuje autům vjezd na Krym!

Autor: ČTK, haj - 
27. 12. 2014
17:01

Ukrajina odřízla Krym. Nejprve zrušila vlaky, nyní odmítá přes hranice pouštět osobní automobily. Lidé jsou mnohdy nuceni auto nechat na ukrajinské straně a přecházet hranici pěšky.

Ukrajina dnes přestala pouštět osobní automobily na Krymský poloostrov. Cestující musejí vozy nechat na ukrajinské straně a přecházet hranici pěšky. Informují o tom ruské agentury, podle nichž Kyjev omezuje i autobusové linky a vlakovou dopravu mířící na Krym, který v březnu anektovalo Rusko.

"Kvůli těmto omezením se na hranicích začaly tvořit fronty občanů, kteří byli nuceni opustit osobní dopravní prostředky a jít na stranu Ruské federace pěšky," cituje Interfax sdělení tiskové služby krymské celnice. Ruské úřady prý pro tyto lidi nyní připravují kyvadlovou dopravu.

TASS dodává, že podle krymských úředníků ukrajinští celníci nebrání průjezdu osobním automobilům jedoucím opačným směrem, tedy z Krymu na Ukrajinu.

Tiskové agentury v této souvislosti připomínají, že ukrajinské úřady už v pátek nařídily dopravním společnostem zastavit autobusové linky vedoucí na Krym. Autobusy, které už na Krym přijely, ale zatím stále nabírají pasažéry k cestě na Ukrajinu a ukrajinská strana je do země pouští.

Dnes "krymský ministr dopravy" Anatolij Curkin agentuře Interfax řekl, že Ukrajina jednostranně přestala vypravovat vlakové soupravy určené pro Krym. Železniční doprava mezi poloostrovem a ukrajinskými městy má totiž být 29. prosince zastavena.

Doporučujeme
.abcd.abcd. ( 27. prosince 2014 22:20 )

Vezmi si medvídka sebou.

gabreta ( 27. prosince 2014 21:08 )

Nebude dlouho trvat a celá Ukrakina přijde na to, do jaký pasti se díky NATO a EU dostala. Občani Krymu se z problémů dostanou, ale Ukrajina? Tam až začnou chcípat hlady a zjistí, že zchudlá EU a Amíci na ně kašlou, tak ty samozvolený kašpary z úřadů vynesou na vidlích!!

rady4 ( 27. prosince 2014 21:03 )

Uz je po vecernicku, alou na kute

.abcd.abcd. ( 27. prosince 2014 20:23 )

Kdybys byl jednou na Krymu psal by jsi jinak, ńoumo. Ti jsou rádi, že jsou zpět u Ruska. Vidíš jak se chovají Ukrajinci, nebo si myslíš, že jsou svatí? Ty pitomečkové si to rozházeli díky USA s Ruskem, ale ani EU je nechce. O to šlo USA. Těm co to myslí chtějí pryč z Ukrjajiny dokud je čas.

rady4 ( 27. prosince 2014 20:06 )

Nebude dlouho trvat a obcanum Krymu dojde do jake pasti se diky Putinovi dostali. O slibenem mostu pres Kercskou uzinu si mohou nechat jen zdat

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa