Rusko obviňuje Ukrajince z válečných zločinů: Zajali pilotku, která měla zabít jejich novináře!

Autor: tp, ČTK - 
12. července 2014
11:50

Po nočních náletech na základny rebelů v oblasti Luhansku zemřely stovky separatistů. Rusko ale obviňuje po útocích Ukrajinu z válečných zločinů a chce se mstít za mrtvé ruské občany. V zajetí údajně drží i ukrajinskou pilotku, která se měla podílet na smrti dvou ruských novinářů!

Ukrajinské ozbrojené síly během nočních bojů s proruskými separatisty na východě země ztratily sedm vojáků a dalších 33 skončilo v nemocnici. Rebelové ostřelovali řadu armádních stanovišť z raketometů BM-21 Grad a z minometů. Ukrajinská armáda provedla protiútok, pří němž zemřelo několik stovek separatistů. "Podle zjištěných údajů povstalci utrpěli značné ztráty. Vojenské letectvo zničilo dvě minometné baterie, dva tanky, tři obrněné transportéry a velké množství automobilové techniky a munice," oznámila Ukrajina.

Řady povstalců se prý také ztenčují dezercemi. Během posledních 24 hodin dezertovala nejméně třetina z ozbrojenců, kteří se do oblasti Doněcku a Luhansku stáhli poté, co je armáda donutila k vyklizení Slavjanska a Kramatorska.

Ruští vyšetřovatelé však chtějí odplaty za útoky, při kterých zemřeli ruští občané. Na svém webu zveřejnili seznam nových podezřelých z válečných zločinů na Ukrajině. Na seznamu figuruje například ukrajinský plukovník, který prý osobně dal rozkaz k palbě, v níž zahynul ruský kameraman, dále na něm mají být náčelníci armádního letectva, velitele dalších jednotek i jednotliví piloti.

Vyšetřovatelé jsou podle prohlášení pevně odhodláni se postarat, aby nikdo z pachatelů vražd ruských občanů na jihovýchodě Ukrajiny neunikl odpovědnosti. V ruských rukou se zatím nachází pouze ukrajinská pilotka, která se údajně podílela na smrti dvou ruských novinářů. Kyjev se domáhá jejího propuštění. Tu zřejmě zajali rebelové a předali Rusům. 

czrus ( 13. července 2014 14:01 )

Doněcká oblast pod palbou: počet mrtvých stoupá http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_13/Donecka-oblast-pod-palbou-pocet-mrtvych-stoupa-3515/

czrus ( 13. července 2014 06:47 )

jana1313: Nevěř ruské propagandě, ta vždy byla a je prolhaná. Vzhledem k tomu že v roce 1994 Ruská federace v Budapešťském memorandu uznala Krym jako právoplatnou součást Ukrajiny, tak ze strany Putina nejde o nic jiného než o sprostou krádež. Zkrátka už se Putinovi nechtělo za pronájem přístupu ke strategickým místům u moře platit stovky miliard dolarů ročně, tak si to zařídil pomocí podvratných aktivit, které dříve Rusko používalo za studené války, tentokrát je ovšem použilo proti Ukrajině k vyvolání nepokojů a nastolení situace pro Rusko potřebné. Ačkoli se může zdát, že celá Ukrajina nemá pro Rusko cenu, stejně z ní chce Putin urvat co nejvíc jako odrazový můstek k další expanzi. TO SE PLETES HODNE, PULKA UKRAINY JE NOVOROSSIJA , VONI MLUVI RUSSKI , PROTO TET TAM JDE TA VALKA ZE FASISTY S KIEVA ZABRANILI MLUVIT NA UKRAINE RUSSKI , PROTO NOVOROSSY UZELI ZBRANI DO RUKI A BRANI SVOU ZEM MODERNIMA ZBRANIMA , CO OTVARI TANKI JAKO KONZERVY !

wein ( 12. července 2014 20:37 )

 Rusy ma strilet kazdej narod

czrus ( 12. července 2014 20:22 )

Rusko odepsalo Kubě 90% jejího dluhu SSSR http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_11/Rusko-odepsalo-Kube-90-jejiho-dluhu-SSSR-1270/

czrus ( 12. července 2014 20:21 )

Putin se setká s Fidelem Castrem http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_10/Putin-se-setka-s-Fidelem-Castrem-3935/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud