Separatisté na východě Ukrajiny sestřelili vojenské letadlo: Piloti stihli vyskočit!

6. 6. 2014
22:51

Proruští separatisté dnes na východě Ukrajiny sestřelili ukrajinské vojenské letadlo typu Antonov. Podle ukrajinské armády šlo o transportní stroj An-26, který může převážet až 40 cestujících a v tomto případě měl na palubě humanitární pomoc. Ozbrojenci tvrdí, že šlo o výzvědný letoun. Piloti se podle všeho zachránili, uvedla ukrajinská média.

Jak prohlásil ukrajinský armádní mluvčí Vladislav Selezňov, letoun byl zasažen nad městem, pilotům se ale podařilo ještě odletět s ním nad nedaleký les a zachránit se, když vyskočili padákem, ještě předtím, než stroj dopadl na zem. Média nicméně poznamenávala, že přesný stav členů posádky nebyl znám. Stroj údajně vezl humanitární náklad sesbíraný dobrovolníky.

Ve stotřicetitisícovém Slavjansku bylo podle místních obyvatel po celý den slyšet ostřelování a výbuchy. Nedaleko města při útoku separatistů zahynul příslušník speciálních jednotek a další dva byli zraněni, uvedlo ukrajinské ministerstvo vnitra.

Slavjansk je již od počátku týdne místem soustředěného útoku ukrajinské armády na povstalecké pozice. Tvrdé boje hlásila místní média zejména z předměstské obce Semenivka, kde podle nepotvrzených údajů zahynuly už stovky proruských radikálů.

1080p 720p 360p
Další videa