Drama ve Vysokých Tatrách i Malé Fatře: Slovenská horská služba zachraňovala hned tři Čechy!
O náročný začátek týdne se slovenské horské službě postarali turisté z Česka. Nejdříve šlo o dvaapadesátiletého muže s poraněním nohy v Malé Fatře a následně o dvojici mladíků, která potřebovala pomoc dostat se z Mengusovské kotliny ve Vysokých Tatrách.
K prvnímu incidentu došlo v pondělí odpoledne. Operační středisko tísňového volání přijalo žádost o pomoc od českého turisty (52). Muž si při zdolávání náročného úseku v Malé Fatře poranil nohu a nemohl se samostatně dál pohybovat.
„Na místo pěšky vyrazili příslušníci HZS z Oblastního střediska Malá Fatra. Evakuace proběhla za pomoci lanových technik a pozemního transportu, následně za pomoci terénního vozidla pokračovala k domu HZS, kde byl muž předán do rukou zdravotníků a odvezen do nemocnice,“ popsala situaci HZS v příspěvku na facebooku.
O druhý zásah se hned ten samý den v noci postarala dvojice českých mladíků ve Vysokých Tatrách. Situace vypadala velmi podobně. Devatenáctiletý muž si poranil během túry nohu a jeho jednadvacetiletý kamarád zavolal o pomoc.
„V brzkých ranních hodinách dne 23. července požádala dvojice turistů české národnosti o pomoc horských záchranářů z Mengusovské doliny. Příslušníci horské záchranné služby jim poskytli první pomoc a následně transportovali turisty na vlakovou zastávku pod Popradským lesem. Dál na vlastní žádost pokračovali sami,“ uvedli dále horští záchranáři na svém webu.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.