Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Mrazivé detaily tragédie na sídlišti v Petržalce: Šlo o rituální vraždu? Sourozenci prý byli členy náboženské sekty!

Autor: pma, inf - 
23. dubna 2023
15:44

V neděli 19. března vyhasly na bratislavském sídlišti životy tří příbuzných. Marek (†27) a jeho sestra Michaela (†39) měli spáchat sebevraždu skokem z okna. Ženin syn Šimon (†9) byl nalezen v jednom z bytů bez známek života a na těle měl několik bodných ran. Co přesně se osudný den stalo, zatím kriminalisté s přesností neví. Slovenská média však upozorňují na to, že mohlo jít o rituální vraždu. Sourozenci byli údajně členy náboženské sekty.

Případ, ze kterého mrazí i otrlé kriminalisty. I tak by se dala popsat tragédie, ke které došlo před několika týdny v Bratislavě. Na sídlišti Petržalka vyskočil v neděli 19. března v dopoledních hodinách sedmadvacetiletý Marek z okna v pátém poschodí panelového domu.

O pár hodin později si stejným způsobem vzala život i mužova sestra, devětatřicetiletá Michaela. Když pak kriminalisté prohledávali byt, z něhož sourozenci vyskočili, byli v šoku. Uvnitř totiž v tratolišti krve nalezli devítiletého Šimona s několika bodnými ranami v těle.

Případ je složitý, tvrdí policie

Prvotní verze policie podle tvrzení slovenské TV Markíza nasvědčovala tomu, že Marek (†27) před svou sebevraždou napadl svého synovce a sestru. Když se měla Michaela (†39) z mrákot vzpamatovat, uviděla ubodaného syna a vyskočila z okna jako její bratr.

„Nemáme svědky v exteriéru, ani v interiéru,“ komentoval složitou situaci kolem případu policejní prezident Štefan Hamran. Policie se případem zabývá i nadále, ale neposkytuje médiím bližší informace.

Není jasné, kdo zabil devítiletého chlapce

Televize Markíza také ve čtvrtek uvedla, že v Petržalce mohlo dokonce dojít k rituální vraždě. Podle zjištění štábu nejprve zemřel malý Šimon, který byl brutálně ubodán. Není ale jasné, jestli chlapce zabila jeho matka či strýc. Podle výsledků pitvy si měla Michaela bodné rány na svém těle způsobit sama.

Markíza upozornila i na to, že oba sourozenci byli členy náboženské sekty a jejich sebevražda a vražda devítiletého Šimona mohla být rituálního charakteru. Policie tuto verzi sice nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. „Čekáme na výsledky vícero znaleckých posudků,“ doplnil Hamran.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Video  Vzdát se své pozemské identity, spáchat sebevraždu a odletět na vesmírném korábu. To je příběh největší masové sebevraždy v Americe  - Videohub
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání