Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Policistovi ujížděl rychle jedoucí řidič: V Čejeticích dostal smyk a s autem skončil v potoce!

Nehoda policejního vozu v Čejeticích.
Nehoda policejního vozu v Čejeticích.  (Autor: Policie ČR)
Autor: VaB - 
27. září 2022
14:31

Policista na Strakonicku změřil rychle jedoucího řidiče. Když ho chtěl zastavit, tak mu začal ujíždět. Bohužel honička skončila špatně hlavně pro policistu, který se v Čejeticích ošklivě vyboural. Navíc se vážně zranil!

Dopravní policisté z Jihočeského kraje měli o víkendu posílenou službu kvůli Václavské pouti. Jeden z nich ve Strakonicích měřil rychlost a při tom odhalil řidiče, který jel o dost rychleji, než měl. Na padesátce téměř sedmdesátkou.

„Policista se snažil řidiče zastavit, aby s ním přestupek vyřešil. Ten ale na výzvu policisty nereagoval a pokračoval v jízdě dál směrem na České Budějovice. Policista se proto rozhodl ujíždějícího řidiče pronásledovat. Ten nereagoval ani na zapnuté zvukové i světelné výstražné znamení a zběsile ujížděl směrem na obec Modlešovice,“ popsala mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Honička skončila v Čejeticích, kde policista ve služebním autě dostal smyl, sjel mimo silnici a pak do potoka. Auto bylo po nehodě úplně zdemolované. Navíc se při nehodě těžce zranil. Policisté budou řešit i řidiče, který ujížděl. Za nezastavení mu hrozí až pět bodů, zákaz řízení nebo pokuta. Proč ujížděl, nevědí.

Video  Podstatné úkony první pomoci  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud