Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno, déšť 16°C

Kuriózní příčiny dopravních nehod: Řidiči bourali kvůli plastové lahvi, žvýkačce nebo cigaretě!

 • Autor: jel - 
  19. 8. 2022
  15:33

  Na českých silnicích se ročně stane obrovské množství dopravních nehod. Od začátku roku do konce července jich policisté evidovali 55 580. Jejich příčinou jsou často vysoká rychlost nebo alkohol za volantem. Někdy je ovšem důvod, proč k havárii došlo, opravdu kuriózní. Podívejte se na několik nejbizarnějších příčin dopravních nehod z poslední doby.

 • 1.Traktor boural kvůli PET lahvi

  První z nehod s podivnou příčinou se odehrála v úterý 17. srpna v Hanušovicích na Šumpersku. Řidič traktoru (23) odbočoval na křižovatce a potřeboval zemědělský stroj přibrzdit. 

  „To se mu však nepodařilo, protože se pod brzdovým pedálem zaklínila plastová lahev. Strhl tedy řízení vpravo a traktor se převrátil na bok,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. 

  Dodala, že řidič se zranil, ošetření na místě ale nežádal. Policisté mu uložili pokutu 500 Kč. Při nehodě, způsobené lahví, vznikla škoda 23 tisíc korun.

  Nehoda traktoru v Hanušovicích Nehoda traktoru v Hanušovicích | Policie ČR
 • 2.Kvůli cigaretě srazil dva motorkáře

  Třicetiletý řidič vozu Škoda v pondělí 15. srpna ve Skalné na Chebsku srazil dva motorkáře. Za jeho nepozornost při řízení mohla zapálená cigareta, z níž mu padal popel na ruku.

  „Řidič měl za jízdy kouřit, přitom mu měl na ruku upadnout žhavý popel z cigarety, který se snažil z ruky oklepat a následně měl zezadu narazit do dvou motocyklů stojících při pravé straně pozemní komunikace, na kterých v tu dobu seděli jejich řidiči,“ popsal nehodu policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

  Naštěstí při nehodě nedošlo k vážnému zranění, nicméně jeden z motorkářů (60) skončil v nemocnici. Způsobená škoda je podle Kopřivy asi 140 tisíc korun.

  Kvůli jedné cigaretě způsobil řidič osobního vozu dopravní nehodu. Kvůli jedné cigaretě způsobil řidič osobního vozu dopravní nehodu. | Policie ČR
 • 3.Žvýkačka za trikem

  Bizarní příčinu měla také havárie, která se odehrála v pátek 12. srpna. Teprve osmnáctiletý řidič v obci Pečín na Jablonecku narazil do betonového sloupku elektrického vedení, který přerazil.

  Příčinou nehody byla zapadlá žvýkačka. „Při projíždění obcí mu během jízdy za tričko spadla žvýkačka, kterou se rozhodl vyndat. Ovšem vlivem nevěnování se řízení strhl volant na pravou stranu,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

  Mladík nehodou způsobil škodu ve výši asi 120 tisíc korun.

  Nehoda v obci Huť Nehoda v obci Huť | Policie ČR

 • 4.Odháněl včelu

  Další havárii, která se odehrála také v Libereckém kraji, pro změnu zavinila včela. Došlo k ní v Nové Vsi nad Nisou ve středu 10. srpna. Řidič vozidla VW Passat způsobil dopravní nehodu, protože prý odháněl včelu z čelního skla. 

  „Při tomto ovšem vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Opel Vectra,“ sdělila mluvčí policistů Libereckého kraje Dagmar Sochorová s tím, že řidič druhého auta utrpěl zranění a skončil v nemocnici. Mluvčí dodala, že škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun.

  Nehoda v Nové Vsi nad Nisou Nehoda v Nové Vsi nad Nisou | Policie ČR
 • 5.Lekla se srnky

  Poslední kuriózní nehoda se narozdíl od ostatních stala už v roce 2021. Došlo k ní v lednu na Domažlicku. Řidičku (30) vyděsila srna a skončila v příkopu.

  „Řidička vozidla Peugeot 206 se podle svého vyjádření lekla srnky, která stála po pravé straně komunikace za pravým okrajem vozovky,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že ve snaze vyhnout se zvířeti přejela do protisměru a na zasněžené vozovce ztratila nad autem kontrolu. 

  „Vjela za levou krajnici a poté v silničním příkopu narazila do stromu,“ doplnila Brožová.

  Řidička se na Domažlicku lekla srny a nabourala. Řidička se na Domažlicku lekla srny a nabourala. | PČR

 • 6.Galerie:

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání