Úterý 27. července 2021
Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor
Oblačno, bouřka 27°C

Luboše zavalil kořen stromu: Život mu zachránili hasiči, připravil si pro ně krásné poděkování

Autor: jel - 
25. června 2021
13:28

Hrůzu prožil minulý rok v září pan Luboš z Výprachtic u Lanškrouna v Pardubickém kraji. Během práce v lese totiž seniora zavalil kořen stromu obalený hlínou. Naštěstí s ním byla i jeho manželka, které se podařilo vyhrabat mobilní telefon a zavolat pomoc. Luboše nakonec vyprostili hasiči a on skončil v nemocnici. Svým zachráncům nyní přišel poděkovat přímo na stanici a přinesl jim také něco dobrého na zub.

Loni 2. září pracoval Luboš se ženou v lese, když došlo k děsivé události. Luboše zavalil kořen stromu s nábalem zeminy, nebohému muži koukala jenom hlava. „Z osudného dne si totiž pán pamatuje jen to, jak ho pařez zavalil a jen stihl manželce, která s ním v lese pracovala, říct, že má mobilní telefon v náprsní kapse,“ uvedla k případu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči museli k vyproštění nebohého zavaleného použít řetězy, hydraulické rozpínáky a další nářadí. Zhruba tunu vážící kořen se jim nakonec podařilo zvednout a Luboše dostat ven. Vrtulník zdravotnické záchranné služby ho následně převezl do nemocnice.

Muž skončil se sešroubovanou pánví. Postupem času se však zranění zahojila a Luboš se v současné době těší skvělému zdraví. Na své zachránce ale rozhodně nezapomněl.

Naopak v doprovodu starosty Výprachtic Luďka Skalického se vydal přímo na stanici lanškrounských hasičů, aby jim osobně poděkoval. Donesl jim také chlebíčky a zákusky. „Zachráněný muž se těší dobrému zdraví, užívá si každého dne i v této nelehké době, protože mu nechybí smysl pro humor. Děkujeme moc za poděkování záchrany života,“ uzavřela příběh s dobrým koncem Horáková.

Video Seniora v lese zabil padající strom - Aktu.cz

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání