Sobota 23. leden 2021
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Tragédie na novorozenecké JIP: Při požáru zemřelo 10 miminek

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
9. ledna 2021
09:20

Nepředstavitelná tragédie se odehrála ve státní nemocnici na západě Indie v noci na sobotu. Na novorozenecké JIP zde při požáru zemřelo nejméně deset dětí ve věku do tří měsíců. Premiér označil neštěstí za srdcervoucí a požaduje důkladné prošetření.

Předběžné vyšetřování podle policie naznačuje, že požár způsobil elektrický zkrat, uvedly tiskové agentury. Hasiči zachránili sedm dětí z jednotky intenzivní péče o kojence v nemocnici, kde se v době požáru nacházelo celkem 17 dětí. K oznámení požáru došlo asi kolem druhé hodiny ranní. "Všude bylo obrovské množství kouře," popsal jeden z lékařů. Zachráněné děti byly převezeny na jiné oddělení, kde jsou připojeny ke kyslíkovým přístrojům. 

Tragédie se stala ve městě Bhandára, které má asi 91.000 obyvatel a leží skoro tisíc kilometrů jižně od hlavního města Dillí. Bhandára se nachází v nejbohatším indickém státu Maháráštra, jehož správním střediskem je Bombaj.

Přední politici, včetně opozičních, vyjádřili zármutek nad ztrátami na životech. "Je to tragédie, která rve srdce. Přišli jsme o vzácné mladé životy," uvedl na twitteru premiér Naréndra Módí a vyjádřil soustrast pozůstalým. Místní vláda nařídila důkladné vyšetřování.

Jak fungují neonatologická centra v Česku?

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud